Wpis z mikrobloga

Hej, zastanawiam się nad kredytem, prowadzę JDG. Nadszedł czas na wymianę samochodu i myślałem, żeby część wziąć sobie w kredyt - uprzedzam to nie tak, że mnie na owy samochód nie stać, czy będzie to samochód ponad moje standardy - po prostu skoro mogę sobie rozłożyć spłatę to czemu nie. I tak się zastanawiam czym właściwie różni się kredyt firmowy, od kredytu konsumenckiego? Czy kredyt firmowy można nadpłacać? Czy są wtedy jakieś prowizje? Rozumiem, że to zależy od banku ale pewnie są jakieś ogólne zasady, do których stosują się wszystkie banki. Dodam też, że nie rozważam leasingu - nie odpowiada mi.

#banki #bankowosc #kredyt #jdg #dzialalnoscgospodarcza
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pepepanpatryk:
1. na firmowym czesto jest prowizja za wczęsniejsza spate
2. na firmowym koszt może byc mniejszy, nie ma obowiazkowych ubezpieczeń( taka niby prowizja)
3. na firmowym okres kredytu jest krótszy
4. na firmowym kwoty sa wyzsze
5. na firmowym możesz wrzucic koszt kredytu
  • Odpowiedz
@bill-adamsonn: Wymaganie OC/AC dodatkowo warunki narzucane przez providera leasingu, tabela opłat i prowizji i absurdalne dla mnie - zgody na wyjazd za granicę, a w zimie dosć często zdarza mi się wyskoczyć na weekend chociażby na narty na Słowację, to już wolę kredyt i mieć auto "na własność", żeby mi nikt nie narzucał co mi wolno a co nie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pepepanpatryk: z tymi wyjazdami zależy od banku. Bardziej tu chodzi o jakieś niebezpieczne kraje kiedyś Albania teraz pewnie Ukraina/Rosja . Z OC/AC też idzie się dogadać. Pamiętam że w toyocie oferowali mi leasing w Toyota Bank i ubezpieczenie od nich a sumarycznie wziąłem w Alior który miał lepsze warunki i lepsze oc/AC. No ale jak pasuje Ci kredyt to bierz kredyt
  • Odpowiedz