Wpis z mikrobloga

Jak to sie stało, że kraje wymeiniane przez prawaków jako alternatywy w kwestii sojuszników lub przynajmniej przez nich bronione okazują się po kolei ośrodkami wspierajacymi Rosję lub co najmniej z nią flirtujące i nawołujące do ustepstw?
Iran - taki podobno cywilizowany, kiedyś wykopki sie odpalały jak się na nich coś napisało.
Białoruś - no to samo, nawet niektorzy chcieli tam emigrowąc przed laty. Do 2020 to Łukaszenka był jednym z bohaterów.
Węgry z orbanem - też kiedyś szerokie zachłyśniecie polskiej prawicy od narodowców po PiS
Turcja - to samo, a postawa tego państwa jest dyskusyjna - wiele prorosyjskich wypowiedzi, brak sankcji, pomoc militarna niepaństwowa
Do tego sojusznik Konfederacji z AfD - nawołują do zniesienia sanckji na Rosję
Le Pen - podobnie
słowaccy nacjonalisci obecni na Marszach Niepodległości - to samo
I tak można wymieniąci wymieniąć ,ale mi sie nie chce sprawdzać co twierdzą np. włoscy faszysci od rzymskiego pozdrowienia.
No i pytanie - czy prawacy w Polsce mają jakieś refleksje? Bo ja widze, że wielu nie i dalej UE i lgbt głównym wrogiem i dobieraja sojuszników pod tym kątem.

#ukraina #polityka #neuropa #4konserwy #geopolityka #rosja
  • 16
@NoJakNieJakTak: to słabo patrzysz spójrz na Warufakisa albo Chomskiego.

Z resztą nawet Razemki odchodząc z DIEM w liście otwartym zawarły w wersji listu otwartego po angielsku dość franciszkańskie treści
a jakoś nie widziałem żadnych mitycznych "lewaków" którzy otwarcie agitowali na modłę Ferderacji Rosyjskiej


@NoJakNieJakTak: nie widac bo skrajnie lewicowe grupy maja malo przebicia w mainstreamowych mediach w przeciwienstwie do skrajnie prawicowych

jakbys popatrzyl po jakis profilach lewicowych odpadow to pewnie bys znalazl poparcie dla rosji
No i pytanie - czy prawacy w Polsce mają jakieś refleksje? Bo ja widze, że wielu nie i dalej UE i lgbt głównym wrogiem i dobieraja sojuszników pod tym kątem.


@szurszur: Prawak by nas Rosji oddał byle tylko z gejami walczono.