Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto rzucił herbatę i kawę na rzecz picia ziół? Jakie zioła najczęściej pijecie? Nie chcę wchodzić w żadne zabawy w zielarza szamana który robi mikstury na własną rękę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu szukam czegoś dla siebie, żeby móc sobie pić na co dzień. Coś co orzeźwi i da trochę energii z rana, żeby była motywacja do pracy. xD
Teraz piję zwykłą miętę z herbapolu, bo wydaje się taka najbardziej uniwersalna.
W ogóle to myślicie, że można pić zioła typu mięta/pokrzywa/szałwia/lipa/melisa dzień w dzień po 2 kubki, czy lepiej robić sobie jakieś przerwy?

#ziola #zielarstwo #napar #pytanie #pracbaza
+ #herbata bo większe szanse, że ktoś popija też coś z ziół
  • 6
  • Odpowiedz
@telegazeciarz: niektore mozesz pic codziennie. Dodalabym do listy jeszcze gojnik i dziurawiec. No i rumianek tez jest spoko. Jak nie przesadzasz to nic Ci nie bedzie.
Musisz poczytac co i jak bo chyba np. pokrzywy nie nalezy pic caly czas tylko trza robic przerwy. Dziurawca nie wolno laczyc z lekami itp.
  • Odpowiedz
@telegazeciarz: i nie polecam yerby. Mnie po niej boli brzuch xD wiec ewidentnie dziala tam na cos niekorzystnie. Jest tez laczona z wystepowaniem raka, no i smierdzi jak papierosy. Kilka razy mialam przypal z tego powodu xD
  • Odpowiedz
@little_muffin: @Byku555: na mnie yerba działa dobrze, myślę że jest zdrowsza niż kawa / kofeina w kapsułkach. Ogólnie planuje się przesiąść z tej kofeiny w kapsułkach na kawę, dla smaku i zdrowia (kawa jest chyba zdrowsza niż taka kofeina bo zawiera też inne, zdrowe związki). Yerba mi nie smakuje też tak jak kawa
  • Odpowiedz