Wpis z mikrobloga

@Metylo: myślę, że są dwie odpowiedzi na twoje pytanie:

- zacznij od tego, czy twoje CV przejdzie wstępny odsiew czy nie. W większości firm dział kadr najpierw przegląda CV i odsiewa to co im się nie podoba - zazwyczaj robią tak jeśli nie masz odpowiednich słów kluczowych w CV. Ale na stanowiskach juniorskich raczej ciężej coś wpisać do CV; może jakąś listę technologii poznanych na studiach / technologie w zainteresowaniach. Super
@Metylo: dodam jeszcze, że w niektórych firmach są też testy językowe i matematyczne; ale to raczej tylko wielka 4 firm konsultingowych. Oni "big data" to udają że robią. Do testów też można się przygotować.

Pewnie wszystko zależy od firmy, niektóre mogą robić testy z Excela, niektóre językowe i matematyczne, a większość to po prostu CV i rozmowa. Na rozmowie wszystko zależy od umiejętności i widzi-mi-się managera przy zadawaniu pytań. Raczej spodziewałbym
@Metylo: ja na data engeneera dostałem pytania ze SQLa i pytona z listy: 100 popularnych pytań na rozmowę z pytona xD plus czy znam snowflake, powerBI i czy kojarzę co to oltp i olap. Potem miałem zadanie z pytona a ze SQLa nic. Więc zależy jak trafisz - jak gadam z analitykami to czasem mam wrażenie że sami nie ogarniają swoich tematów. Grunt to iść na pierwszą rozmowę i zobaczyć o