Wpis z mikrobloga

Mirki, #mandat (jak sądzę), do oceny. Tym razem #policja szybko zareagowała - i bardzo dobrze, bo sytuacja była dość niebezpieczna. Za zgadnięcie marki samochodu nagrody nie będzie, bo zbyt łatwe. Ciekawe, czy i rowerzystce została zwrócona uwaga. Mówi się, że policja próbuje wymuszać mandaty - jak widać nie musi, bo ludzie mimo ich wzrostu i tak nie uważają. I to mimo policji, która była w tym wypadku świetnie widoczna znacznie wcześniej.

#polska #krakow #ruchdrogowy #polskiedrogi #prawojazdy
radekrad - Mirki, #mandat (jak sądzę), do oceny. Tym razem #policja szybko zareagował...
  • 60
czy jesteś na tyle ograniczony, że nie rozumiesz.


@francoisinho: ale nie jesteś u siebie pod płotem i jak nie umiesz zachować zasad wypowiedzi to wracaj pod płot

ustąpić, bo po co sobie problemy robić.


ale ja nie pytam o twoją luźną interpretacje (i zakładam że OP też @radekrad), tylko o to co wynika z UPORD.

Jeśli masz prawo jazdy (w co wątpię, bo nie ogarniasz totalnie) to naprawdę jesteś słabym
@Andczej: nie no serio, chyba jednak ograniczony jesteś xD

Z ustawy wynika, że skoro jest przejście, a ktoś ci się ładuje to zachowujesz szczególną ostrożność i go puszczasz

Mam nadzieję, że jednak nie masz prawa jazdy, drogi będą bezpieczniejsze bez niedzielnych kierowców jak ty
Z ustawy wynika, że skoro jest przejście, a ktoś ci się ładuje to zachowujesz szczególną ostrożność i go puszczasz


@francoisinho: więc napisze to kolejny raz bo zamiast wskazać to tylko się napinasz i obrażasz, gdzie w UPORD jest informacja że mam ustąpić innemu pojazdowi w okolicy lub na przejściu skoro mam pierwszeństwo?

Jeśli jest, przyznam ci racje.

Mam nadzieję, że jednak nie masz prawa jazdy, drogi będą bezpieczniejsze bez niedzielnych kierowców
@Andczej: ale Wykopek wyżej nie takie zadał pytanie, po raz kolejny nie czytasz że zrozumieniem.

Gość zapytał czy powinien się zatrzymać i odpowiedź jest prosta - oczywiście, że tak. Ma pierwszeństwo, ale ktoś mu się ładuje pod koła, więc zachowuje ostrożność i się zatrzymuje. Jak możesz tego nie rozumieć?

Naprawdę lepiej nie wsiadaj za kierownicę, jesteś zagrożeniem dla społeczeństwa
bo tak sytuacja niebezpieczna (sam ją stworzyłeś przepuszczając rowerzystę), ale nie wiem czy jest jakiś przepis który mówi o omijaniu pojazdu który przepuszcza inny pojazd jadący po przejściu dla pieszych.


@CREATE_USER: no ale tak samo można powiedzieć o przepuszczeniu również pieszego - że przepuszczając kogoś, stwarza się niebezpieczną sytuację. Mi się wydaje, że po zmianach przepisów to jest odruch. Widzi się, że coś się zbliża do przejścia, to zaczyna się hamować.
odpowiedź jest prosta - oczywiście, że tak. Ma pierwszeństwo, ale ktoś mu się ładuje pod koła, więc zachowuje ostrożność i się zatrzymuje


W tej sytuacji zatrzymał się dużo dużo wcześniej, żeby zachować ostrożność wystarczyłoby tutaj zwolnić.
Tutaj nie było ładowania się pod koła.

Naprawdę lepiej nie wsiadaj za kierownicę, jesteś zagrożeniem dla społeczeństwa


powtarzam, zdanie napinającego się Sebka jest dla mnie zerowym wyznacznikiem
@radekrad: Chodzi o to, że jeśli byś się nie zatrzymał, to musiała by zejść z tego rowerka, a nie na nim jechać przez przejście, w razie czego miałaby większą szansę na ucieczkę przed samochodem. I to było stworzenie niebezpiecznej sytuacji. To wyprzedzanie i omijanie, to wiadomo że było złe i niezależne od ciebie.
@radekrad: @CREATE_USER: ja tylko zaznaczę - nie neguję zachowania OPa, sam tamtędy czasem jeżdżę i wiem, że tam widoczność jest słaba. Choć w tej sytuacji nie zatrzymałbym się, jedynie zwolnił aby mieć szanse zareagowania gdyby rowerzystka postanowiła wjechać.
z jakiego przepisu wynika w którym momencie się zatrzymać, a w którym nie?


@francoisinho: to nie wynika z przepisu w tym przypadku, tylko z oceny sytuacji

Kompromitujesz się coraz mocniej.

Powtarzam, nie powinieneś uczestniczyć w ruchu drogowym jako kierowca


powtórzę, zdanie napinającego sie Sebka jest dla mnie nic nie warte

Powołujesz się na ustawę, której totalnie nie znasz


Gdzie ja się powołałem na ustawę w rozmowie z tobą? XD
@francoisinho: i właśnie pokazałeś swoje czytanie ze zrozumieniem i to że nie potrafisz prowadzić dyskusji, przecież ja cię PYTAM gdzie w UPORD jest taka informacja, nigdzie się nie powołuje tylko PYTAM