Wpis z mikrobloga

#januszex #praca #pracbaza #elektronika

To normalne, że w mieście wojewódzkim, gość u mnie robocie(z ok. 55 lat) z świetną znajomością elektroniki, czytanie schematów elektronicznych w małym palcu na stanowisku technik elektronik - produkcja i serwis zarabia tylko 2800 netto? xD
Ogólnie jest to dosyć trudna dziedzina, mieć wiedzę na poziomie konstruktorskim za 2.8k w 2022? XD
  • 27
@Maffiozzo97: Na magazynie gdzie wystarczy umieć dodawać i odejmować w Polsce można zarabiać 4K na rękę także ja na miejscu tego pana bym wnioskował o podwyżkę albo zmienił prace. Może być ciężko w tym wieku ale jak ogarnia temat to myśle, że na luzie powinno się zarabiać więcej.
z świetną znajomością (...)

witaj w polsce.
tak to właśnie wygląda. ty opisałeś jakiegoś elektornika, ale wszyscy oczko powyżej robola na produkcji czy wózkowego na magazynie są w niewiele lepszej sytuacji\

to ile takiemu kolesiowi więcej dadzą? może dostanie 3500pln
tak samo jak działy utrzymania ruchu. czyli ludzie którzy pilnują i naprawiają maszyny na zakładzie żeby produkcja szła

dla menedżmentu taki dział to wgl to strata pierniądza i by zamkneli i ludzui
witaj w polsce. tak to właśnie wygląda. ty opisałeś jakiegoś elektornika, ale wszyscy oczko powyżej robola na produkcji czy wózkowego na magazynie są w niewiele lepszej sytuacji\


@syn_admina: I to jest chore, bo na taki magazyn to prawie pierwsza lepsza osoba z łapanki by się nadawała, a te schematy elektroniczne, które są rozbudowane to trzeba kumać w chooj i sama dziedzina to łatwych nie należy i ten sam hajs albo jeszcze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maffiozzo97: Ja osobiście nie znam nikogo młodego do 30 lat który nie zarabia poniżej 4k netto. Jezlei ktoś w ogłoszeniu daje poniżej tej kwoty to ogłoszenie wisi od miesięcy do lat na serwisie ogłoszeniowym.
@Maffiozzo97: po prostu ludzie dają się #!$%@?ć.
Ziomek robił na utrzymaniu ruchu jako ogólny mechanik, elektryk, serwis w jakiejś dosyć dużej firmie która zajmuje się obróbką metali i formami wtryskowymi.
Zrabiał może 2400 na rękę jakieś 4-5 lat temu.
Jak mi o tym powiedział to go nieco pchnąłem żeby przejżał rynek.
Od strzała znalazł robotę za 4k. Teraz chyba ma z 6-7k

Tak samo jak zaczynałem na zleceniu w firmie co
@Maffiozzo97: Nie napisze Ci gdzie mieszkam ale nie mieszkam na zachodzie. Fakt, może trzeba się wykazać na początku ale startowałem z 2800 brutto 2 lata temu a teraz mam 4400 brutto.
Akurat w tej firmie też premie robią swoje bo ja np. mam w okolicach 1k zł a czasami ponad. Ale to też od człowieka zależy bo słyszałem od jednego z którym robię, że on ma 600zl premii. Także co człowiek
@Maffiozzo97: już ci parę osób napisało jak to wygląda.

żeby było śmieszniej,. to majac jako tako język i być minimalnie bardziej kumaty od małpy, wchodzisz w temat it. gdzie niski prtóg wejscia to tester i kosisz od razu inne pieniądze. a dzięki modnej pracy zdalnej to zupełnie fajnie

albo żeby bylo jeszcze bardziej żenująco.
wchodzisz na grupy fejsbukowe gdzie szukają mechatroników, autoamtyków, elektryków itp

więc cena w pl to jak o