Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam pytanie o historię korzystania z konta, która wymagana jest przy wniosku o kredyt hipoteczny. Muszę przedstawić wpływy z ostatnich 6 miesięcy oraz pełną historię operacji, na które wpływa pensja z ostatniego miesiąca.

1. O ile udokumentowanie wynagrodzenia jest dla mnie oczywiste, to nie rozumiem po co bankowi moje wszystkie operacje? Będą sprawdzać czy żyję "ponad stan" bo kupiłem coś drogiego w ekskluzywnym sklepie albo nie jestem uzależniony od hazardu?

2. Co w przypadku, gdy w ostatnim miesiącu wydałem dużo kasy na zakup biletów lotniczych? Czy to jest istotne i bank może uznać, że mam takie wydatki regularnie?

3. A co w sytuacji, gdy większość pensji z konta, na które wpływa pensja, przelewam na swoje inne konto? Czy wtedy mogą zażądać wglądu w to drugie konto?

Dzięki za odpowiedź, nie mam doświadczenia z kredytami.

#kredyt #kredythipoteczny #banki #finanse #nieruchomosci #ekonomia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633fdcbebbee795815c81070
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 4
1. O ile udokumentowanie wynagrodzenia jest dla mnie oczywiste, to nie rozumiem po co bankowi moje wszystkie operacje? Będą sprawdzać czy żyję "ponad stan" bo kupiłem coś drogiego w ekskluzywnym sklepie albo nie jestem uzależniony od hazardu?


@AnonimoweMirkoWyznania: Bank będzie szukał informacji o tym czy podałeś prawdziwe informacje we wniosku. Uwagę analityka wzbudzi 500+, hazard, przelewy z tytułem pożyczka itp.

Nie każdy bank weryfikuje pełną historię rachunku.

2. Co w przypadku,
Bank patrzy raczej czy nie ma tam na przykład wpływu 500+ jeśli deklarujesz brak dzieci, spłaty raty (na przykład znajomemu coś oddajesz), ewentualnie dochodu z krypto etc. Inne transakcje nikogo nie interesują.
Nie będą chcieli wyciągu z innego konta, jedynie z tego na które wpływa wynagrodzenie.
Alior?
@AnonimoweMirkoWyznania: hah miałem to samo, też musiałem podać pełną historie konta, z początku się "obraziłem" i pomyślałem #!$%@? z wami ktoś inny mi da kredyt, kto nie jest taki wścibski... ale ostatecznie musiałem podać, bo żaden inny bank by mi nie dał kredo xD tak na pocieszenie powiem że oni mają w dupie to czy na rachunku widnieje że kupiłeś dildosy, czy nie, bardziej ich interesuje to czy konto nie jest