Wpis z mikrobloga

@Serendipity_: Też na początku nie rozumiałam tego systemu, ale teraz rozumiem. Sporo zadań na studiach wymaga przemyślenia metody działania, bo nie są takie oczywiste. Jak np. trzeba coś wyprowadzić to jak się wpadnie na pomysł jak, to jest szybko, a jak się nie wpadnie to można nad tym siedzieć kilka godzin.
@mlodyernest: Na zaoczne zazwyczaj wybierasz się jednocześnie pracując. Musisz pogodzić pracę, studia, czas na naukę i inne rzeczy. Zazwyczaj się to nie udaje. Dodatkowo na zaocznych wykładowcy zazwyczaj tylko "liżą" temat i resztę pozostawiają Tobie. Także trzeba kombinować, załatwiać notatki, dogadywać się w grupie no i samemu zasuwać tak aby nie zawalić roku - bo w końcu za to płacisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Serendipity_: Na tym polegają studia, dostajesz wytyczne na pierwszych zajęciach a resztę musisz ogarniać sam. Choć obecnie jest mega prosto (wiem, bo kończę drugi kierunek właśnie). Ale kiedy 17 lat temu studiowałem na dziennych to nie było jeszcze nawet yt a wikipedia dopiero raczkowała. Nawet sławne było takie powiedzenie, że "prawdziwe studia zaczynają się wtedy kiedy google nie wie o co ci chodzi" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Serendipity_: studia to #!$%@? dramat, przyjdziesz na pierwsze laborki, dostaniesz jakieś podstawowe dane z których masz sobie pomierzyć wyniki z których potem robisz zadanko, do końca zajęć ledwo wyrabiasz się z pomiarami bo nie ogarniasz co wgl robisz a za tydzień masz oddać gotowe sprawozdanie xD co tydzień dochodzi ci nowe do zrobienia a jak gdzieś się #!$%@? to musisz przyjść na zajęcia do innej grupy i powtórzyć pomiary xD Dodatkowo
@Serendipity_ mordeczko, jest dużo materiałów na temat logiki i jej rozszerzonej wersji czyli matematyki dyskretnej. Studia polegają na samodzielnym wyszukiwaniu wiedzy. Samo studiowanie polega na zasadzie "jak nie drzwiami, to oknem". Zacisnij zęby, poszukaj ludzi z grupy i wspólnie szukajcie jakiegoś info.

Jakby Cię rozumiem - sam jestem prawie 30 letnim gościem, któremu zachciało się studiować rok temu i jak musiałem samodzielnie ogarnąć matematykę dyskretna czy metody numeryczne to pamiętam jaka to
@Serendipity_: myślałem, że Ty sobie jaja robisz, albo jesteś wyjątkowo ciemny, a tu wszyscy ludzie w komentarzach piszą „hehe bo to studia nie przedszkole”, ktoś tam zalinkował jakiś kurs video, połowa pisze o podpytywaniu starszych roczników.

To ja, jako ktoś, kto nie studiował w Polsce i kogo cały ten system ominął, pytam całkowicie poważnie: po #!$%@? są te uczelnie i po #!$%@? my cały ten cyrk utrzymujemy? Przecież to jest jakieś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ollsonn: W tych zadaniach pojawiają się słowa które pierwszy raz na oczy widzę, ja #!$%@? nawet nie wiem od której strony do tego podejść xD

@Serendipity_: jak nie potrafisz wpisać w google słowa którego nie znasz i znaleźć jego znaczenia, to już możesz te studia rzucać, szkoda czasu