Wpis z mikrobloga

Polecam serial "Wielka woda" - świetna produkcja, a Holoubek kulturą pracy dorównuje ojcu. Jeżeli ktoś jest obeznany w temacie, to jestem ciekaw jak zapatruje się na przedstawiony w serialu jeden z pomysłów na ratunek Wrocławia


#wroclaw #seriale
  • 11
Myślę, że każdy mieszkaniec Wrocławia chętnie by się złożył na odszkodowania dla wsi, gdyby tylko było to możliwe


@miodnik: No jasne, już to widzę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak woda zaczęła zalewać inne miasta i wsie, jeszcze przed dojściem fali do Wrocławia, a ludzie zaczęli tracić mieszkania i gospodarstwa, to premier Cimoszewicz beztrosko powiedział, że "trzeba było się ubezpieczyć" i żadnych odszkodowań nie będzie. Wcale się nie
@Iudex: oglądam właśnie dokument podesłany przez @austra i tam to również jest pokazane. Parodia #!$%@?. Ja się zresztą zgadzam z tym, że to władza #!$%@?ła i mieszkańcy tej wsi nie byli niczemu winni, ale jeżeli już sytuacja była na tyle dramatyczna, to decyzja powinna być jednoznaczna i oparta o szacowanie poświęcanego dobra. Przykro to mówić, ale dobro miasta było znacznie większe niż dobro wsi w takim wypadku.
@austra w tym dokumencie, co podesłałaś zniszczyła mnie końcówka - ostatecznie problem powodzi rozwiązali Niemcy, którzy zrzucili wodę na tereny zalewowe Odry w Brandenburgii i dalej w Vorpommern xDD
@miodnik: No niestety dopiero po 97' powstały jakiekolwiek prawdziwe procedury operacyjne, logistyka, prawdziwe magazyny ze sprzętem. Porównaj sobie przebieg i skutki powodzi na Odrze w 97' i 2010. Wrocław w tej chwili jest bezpiecznym miastem: udrożniono koryto rzeki, wzmocniono wały, rozbudowano cały węzeł wodny z tym nieszczęsnym zbiornikiem w raciborzu, ludzie są przeszkoleni, magazyny sprzętowe rozlokowane w różnych częściach miasta. No i są odpowiednie procedury. Ale trzeba było takiej katastrofy żeby