Wpis z mikrobloga

Mirki mam takie schody jak na zdjęciu z bezsensowną dziurą w połowie schodów, przez którą na 100% jakieś dziecko mi wypadnie. Chciałbym to jakoś zabudować tylko nie jestem do końca pewien jak.

Czy mogę przymocować płytę GK bezpośrednio do schodów/ściany albo z użyciem kątowników stalowych?
A może lepiej zrobić jakiś stelaż z profili stalowych? Tylko w tym przypadku musiałbym chyba płyty umieścić po obydwóch stronach stelaża żeby mi go zakryć z każdej strony.

A może macie jeszcze jakiś inny pomysł?

#budownictwo #majsterkowanie
SiemkaKolego - Mirki mam takie schody jak na zdjęciu z bezsensowną dziurą w połowie s...

źródło: schody1

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
akiś stelaż z profili stalowych? Tylko w tym przypadku musiałbym chyba płyty umieścić po obydwóch stronach stelaża żeby mi go zakryć z każdej strony.


A może macie jeszcze


@SiemkaKolego: od wewnątrz profil gk gęsto zżeberkować, płyta od zewnątrz na zero. od wewnątrz możesz dać dwie, chociaż przy profilach co 20cm/30cm nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@SiemkaKolego: A może po prostu wstaw tam rurki ozdobne i zamiast kombinować z płytą, zrób to... estetycznie? Kilka rurek z powłoką chromowaną (lub jakąkolwiek sobie wybierzesz), 10 cm od siebie i masz ładnie i bezpiecznie.

Ja mam schody ażurowe w domu i dwójkę dzieci i w zasadzie nie ma żadnego problemu. Zabawki czasem spadną, ale na szczęście podłoga póki co radzi sobie z hot wheelsami i plastikowymi klockami :D
  • Odpowiedz
@SiemkaKolego: jak to zabudujesz litą ścianą, to będzie paskudnie wyglądać. Wstaw tam jakiś ażurowy panel, modne obecnie lamele, coś wycinanego laserowo albo szybę nawet.
  • Odpowiedz
  • 0
@jakis_login: a dlaczego płyta miałby nie być estetyczna? wszystko byłoby w kolorze ściany, nikt by nie wiedział że tam była dziura :) pomysł z rurakmi też w sumie spoko

@MomonSan: @Wychwalany: myślałem też o tym, tylko że mam tam ogrzewanie podłogowe i nie wiem za bardzo jak to przymocować do podłogi bez wiercenia w niej, bo sie boje że trafie w rurke, będzie wyciek i po ogrzewaniu. Chyba że
  • Odpowiedz
tylko że ażurowego panela na taki nietypowy wymiar nie znajdę,


@SiemkaKolego: jest mnóstwo firm wycinających panele na zamówienie laserem albo na CNC, dasz im rysunek z wymiarami obrysu, uzgodnisz jaki wzór mają w ten obrys wrzucisz i będziesz miał na gotowo. Tylko dobrze przepatrz rynek, bo bardzo duża rozpiętość cenowa takich usług jest.

o Lamelach nie pomyślałem, w sumie ciekawy pomysł tylko jak to przymocować pod takimi kątami?


@SiemkaKolego: normalnie
  • Odpowiedz
@SiemkaKolego: Przeczytałem dyskusję poniżej, jak zabudujesz to będziesz miał tam ciemny kąt i niedoświetlony kawałek piętra. Zrób sobie zwyczajną balustradę - kilka rurek metalowych/drewnianych zależy od stylu w jakim będzeisz wykańczał. To będzie tanie i skuteczne. Jak masz zacięcie diy to na gotowo pomierz rozmiary, zaprojektuj jakieś ładne "esy-floresy" daj do wycięcia ze sklejki. Pomaluj, przymocuj a jak dzieciaki podrosną to zdemontujesz (tak jak wszelakie barierki).

Acha... zastanów się co chcesz
  • Odpowiedz