Wpis z mikrobloga

Droga ekipo #gotujzwykopem, mam bojowe zadanie zorganizowania żarcia na imprezę (9-10 osób), mając na to dosłownie parę godzin. Muszę jak najwięcej rzeczy po prostu kupić, dlatego planuję między innymi zamówić sushi, kupić dobry chleb w piekarni, pójść do cukierni, itd. Wielka prośba o podsunięcie jakichś imprezowych przekąsek, które mogę w dobrej jakości kupić, albo których przygotowanie zajmuje minimum czasu.
To jest niestety impreza "dla dorosłych" :D Chipsy i ciastka nie przejdą.

#jedzzwykopem #jedzenie
  • 16
@BarkaMleczna: kup ciasto francuskie i zawiń coś do zapieczenia, np. kabanosy zawinięte w ciasto francuskie jak świderki, koperty, a w środku trochę szynki, sera i oliwka
paski boczku i zawijasz w środku jakiegoś daktyla albo śliwkę i też zapiekasz
tortilla z serkiem kanapkowym, szynką i innymi dodatkami - kroisz potem taką zwiniętą roladkę

z surowych rzeczy to zwykle idą pomidorki koktajlowe albo winogrona
@BarkaMleczna: kup arkusz ciasta francuskiego i zrób nadzienie ze szpinaku, fety, pomidorów, mięsa, czego tam będziesz chciał. Arkusze gotowego ciasta drożdżowego też są, można porobić jakieś mini pizze albo paluchy drożdżewe. Moją ulubioną przekąską na szybko jest bagietka z różnymi serkami śmietankowymi; łosoś, szynka, ser żółty, pomidor, ogórek, jakieś kiełki i potem na wierzch 3-4 losowe składniki z tego. Jak na ciepło to szybko pójdzie quesadilla
@BarkaMleczna: jak mam mało czasu przed przyjściem znajomych to robię zawijasy z ciasta francuskiego od Ania gotuje, robi się je bardzo szybko, jakąś sałatkę, czasem grzanki z guacamole i łososiem. Do tego kupuje grissini, papryki nadziewane serkiem, kabanosy, rózne rodzaje serów czy szynek, oliwki, hummus z pokrojonymi w paski warzywami itd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BarkaMleczna: sałatka z ryżem i tuńczykiem - ryż, tuńczyk z puszki, ogór kiszony, ser żółty pokrojony w kostkę, dużo pieprzu, majonez.
Jak miałby ci kto pokroić dynie... To może pieczona dynia z fetą? Dynia hokkaido w kostkę, polana oliwą, dużo ziół i hop do piekarnika, 10 min przed końcem dodaję pokrojoną fetę
@BarkaMleczna: możesz kupić nachsoy i zrobić do tego guacamole. 5 minut roboty, jedyny problem to znaleźć w sklepie dojrzałe awokado. Do tego oliwki zalać oliwą z czosnkiem przepuszczonym przez prasę plus zioła (świeże lepiej, suszone - też dobrze)