Wpis z mikrobloga

Co może być powodem, że kawa wywołuje u mnie szarpanie serca? Dotychczas myślałem, że to wina kofeiny, ale z braku kawy zbożowej zrobiłem sobie kawę bezkofeinową i po wypiciu 1/3 kubka trochę szarpie mi serce i lekko źle się czuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kiedyś nie miałem problemów, mogłem wypić tą 1-2 kawy dziennie i nic się nie działo. Aż nagle, jednego dnia, nagle coś się zmieniło i robiąc sobie kawę jak zawsze, zaczęło się coś dziać. No to przestałem pić kawę, wszystko przeszło, byłem pewny, że to kofeina. Ale teraz kawa bezkofeinowa, i to samo.
W ogóle miałem coś, co wyglądało na arytmie, a że mam problemy ze snem, to pasowało mi, że przemęczenie mogło ją powodować. Szczególnie że kiedyś, jak miałem to samo, to przeszedłem sporo badań u kardiologa i nic tam nie wyszło i pomogła sama suplementacja magnez+potas. No i teraz znowu zaczął to brać i znowu przeszło.

Te parę lat temu miałem kilka razy EKG, USG serca i holter 24h i nic z tego nie wyszło, stąd lekarz zalecił magnez.

Może jednak znowu powinienem się wybrać na badania?

#serce #medycyna #lekarz #choroby #choroba #kardiologia
  • 5
@MerenRe: tak zrobię i pójdę się w końcu zbadać. A co do suplementacji, to faktycznie może to niezbyt rozsądne, że sam zacząłem, ale generalnie to mi to bardzo na tę chwilę pomogło, bo to coś (arytmia?) było na takim poziomie, że przez kilka ostatnich dni miałem po półgodzinne "jazdy" z szarpaniem, osłabieniem i myślałem, że tam zemdleje, a po zaczęciu suplementacji problem zniknął.
A co do szarpania po kawie - jak