Wpis z mikrobloga

Widzę, że mój ostatni post wywołał kontrowersje i oburzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

NO BO JAK TO WŁAŚCICIEL MA SIE TŁUMACZYĆ Z TEGO CZY MA KREDYT? TO ON WYNAJMUJE I ON JEST PANEM I WŁADCĄ!1!1!1!

Otóż nie. Nie jest. W cywilizowanych warunkach powinno to wygląda tak:

Właściciel: drogi najemco, potrzebuje informacji o twoim zatrudnieniu, ponieważ chcę wiedzieć czy będziesz w stanie płacić za wynajem. Wiem, że dużo się może zmienić i możesz stracić pracę, ale taka informacja zawsze jest pomocna i daje względną stabilizację i bezpieczeństwo.

Najemca: drogi właścicielu. Udostepnie ci takie informacje. Jednak proszę, abyś ty też udostępnił mi informacje czy to mieszkanie jest na kredyt. Ciągła podwyżka stóp procentowych sprawia, że drożeją kredyty, a tym samym rosną raty. Chce wiedzieć czy za miesiąc nie podwyższysz mi raty co sprawi, że będę musiał szukać nowego mieszkania. Ja też potrzebuję względnej stabilizacji i bezpieczeństwa.

Jednak wg niektórych landlord jest bogiem. Ma same prawa, a jak ktoś zapyta o kredyt to obraża majestat. To przypomina trochę myślenie januszy biznesu lat 90., gdzie przez wysokie bezrobocie to oni byli zbawcami świata, bo dawali pracę. A jak się nie podoba to chara na ryj i #!$%@?. To ci ludzie, którzy dzisiaj oferują "stabilne zatrudnienie", "wypłatę na czas" i "narzędzia niezbędne do pracy", a potem się dziwią, że "nikt nie chce pracować" XDD

Jeszcze ktoś napisał, że "moralnie nie mam prawa" wymagać takich informacji XDD odklejka totalna XDD

I żeby nie było: najemcy też się #!$%@? zachowują i prawo pod kątem eksmisji powinno być zmienione. Ale jak widzę takie podejście jak wasze to utwierdza mnie w przekonaniu, że tylko sytuacja by się pogorszla i jeszcze bardziej traktowalibyście innych z góry.

Nie jesteście panami świata.

#nieruchomosci #wynajem #kredythipoteczny #nbp
  • 32
Jednak proszę, abyś ty też udostępnił mi informacje czy to mieszkanie jest na kredyt. Ciągła podwyżka stóp procentowych sprawia, że drożeją kredyty, a tym samym rosną raty. Chce wiedzieć czy za miesiąc nie podwyższysz mi raty co sprawi, że będę musiał szukać nowego mieszkania.


@Pecunianonolet: bo jak nie ma na to mieszkanie kredytu to już nie będzie podwyżki xD Sam mam mieszkanie na wynajem bez kredytu i normalnie podwyższam cenę w
w ogóle informacja o tym czy najemca ma udokumentowane zatrudnienie absolutnie nie gwarantuje ze ktoś będzie płacił lub nie xD


@Wosatokuni: No nie gwarantuje, ale jak ktoś ma etat w korpo za 10k to szansa, że nagle rzuci robotę, zacznie pracować na czarno i będzie niewypłacalny jest mniejsza niż jak jest powozowym w cygańskim taborze za minimalną krajową ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wynajmujący chce się przed tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pecunianonolet:

Najemca: drogi właścicielu. Udostepnie ci takie informacje. Jednak proszę, abyś ty też udostępnił mi informacje czy to mieszkanie jest na kredyt. Ciągła podwyżka stóp procentowych sprawia, że drożeją kredyty, a tym samym rosną raty. Chce wiedzieć czy za miesiąc nie podwyższysz mi raty co sprawi, że będę musiał szukać nowego mieszkania. Ja też potrzebuję względnej stabilizacji i bezpieczeństwa.


Wynajmujący: ok, spoko, popatrz. Nie mam kredytu na to mieszkanie. Ale za
czy to mieszkanie jest na kredyt. Ciągła podwyżka stóp procentowych sprawia, że drożeją kredyty, a tym samym rosną raty. Chce wiedzieć czy za miesiąc nie podwyższysz mi raty


@Pecunianonolet: zawierasz umowę na określony okres, na określoną kwotę i z określonym okresem wypowiedzenia warunków, ewentualnie klauzulę indeksacyjną. No ale tego nie robisz, więc podpisujesz co ci JW Landlord podsunie z wynajmem okazjonalnym włącznie więc wymyślasz sobie jakieś retorsje z dupy żeby chociaż