Wpis z mikrobloga

W sumie jestem w szoku jak mało ludzi zastanawia w tej całej propozycji Muska co do warunków pokojowych ostatni punkt, który mówi o zachowaniu neutralności Ukrainy i braku możliwości przystąpienia do sojuszu. Przecież to nie brzmi nawet jak warunki korzystne dla obu stron, tylko jak żądania podyktowane przez stronę rosyjską.

Jak pierwszy raz to czytałem to miałem wrażenie że to był jakiś włam na konto i prowokacja żeby #!$%@?ć jak najwięcej ukraińców xD Jak by to miało wyglądać? Koniec wojny, ruscy biorą krym i dajmy na to wygrywają referenda w Doniecku i Ługańsku, bo większość proukraińskich obywateli uciekło lub zostało zabitych, wycofują wojska i zapominamy o Mariupolu, Buczy i Irpieniu, walić to że rozwalili im pół kraju. Putin nie ponosi żadnej odpowiedzialności i nie wypłaca żadnych reparacji, żeby go nie prowokować. Do tego Ukraina nie może wstąpić do Nato i nie ma gwarancji bezpieczeństwa że za jakiś czas ruscy nie przypomną sobie że jednak w Charkowie mieszkają same onuce.

Dobry deal Elon, ciekawe kto ci dyktował.
#ukraina #wojna #rosja #elonmusk
  • 27
@dedler123: chodzi o to że Rosja złamie każdy traktat, dla nich żadne konwencje i traktaty są mniej ważne niż papier na którym to zostało wydrukowane.

Jest teraz szansa ubić Rosje i zrobić z niej wielką Kubę (za biedną i słabą by kogoś zaatakować) i trzeba się trzymać tego, ubicie RUS teraz to gwarancja pokoju na XX lat
@dedler123: Musk patrzy na wszystko z zachodniej strony i pewnie w jego rozumowaniu nie ma innej opcji jak użycie bomby atomowej nawet w celu zastraszenia zachodu i Ukrainców.
Akurat no z jednym się zgadzam, że jak Rosja jest zgodna odpuścić te tereny na wschodzie to Krym już średnio. Ale zobaczymy. Imo gościu chciał poruszyć jakiś temat rozmów pokojowych ale #!$%@? to wyszło bo empatii względem Ukrainy za grosz.
@dedler123: nwm czemu dotknął cię tak ostatni punkt jak nawet zelenski proponował takie rozwiazanie na początku wojny

Teraz oczywiście sytuacja jest inna i to ukraina może stawiać warunki i jechać z orkami równo
@zdrapek: jeżeli odpuszczą to również nastąpi, ponieważ w mencie gdy zachód przestraszy się atomu od tej chwili każdy kraj będzie chciał zdobyć bombę jądrową a każdy który taką posiada będzie wiedział że może blefować tak długo aż inni się ugną co szybko doprowadzi do wojny światowej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dedler123: zgoda, myślę jednak, że jeżeli się nie ugną to finał będzie taki sam niestety. Wymuszony pokój da nam trochę czasu na przygotowania. Nadchodzą złote czasy dla zbrojeniówki.
@dedler123: Musk to Janusz biznesu, który dorobił się mając farta, kilka fajnych pomysłów i rodząc się w bogatej rodzinie, nigdy nie rozumiałem jego fenomenu, ale traktowałem go neutralnie.

Po jego ostatnich wpisach dotyczących Ukrainy myślę że albo jest debilem, albo się zgadał z putlerem (ma jakieś interesy i chce żeby szybko powrócił stan sprzed wojny i co za tym idzie ma w dupie życie ludzkie).
fabryka pod berlinem gdzie mialo byc tanio produkowane bo prad byl z ruskiego gazu i "zielony" ;)


@shmatshiage: to pal licho, bo cenę prądu da się skompensować ceną auta, problemem jest, że aluminium do giga berlin kupował od ruskich i źródełko wyschło. Gość ma w dupie miliony żyć ludzkich czy jakąkolwiek sprawiedliwość jak tylko mu fabryka przestaje produkować.