Wpis z mikrobloga

  • 10
@Prusti:


A tak btw po co typ robi bruzdy, jak tam jeszcze nie ma tynku?

może dostał wytyczne, żeby je głębiej schować, skoro już leci tak ujowo po skosie( ͡° ͜ʖ ͡°)

Normalnie się robi bruzdy na dużych obiektach i ma to dość dobre uzasadnienie - ściany murują szybko i kondygnacje kładą też szybko i to częste zjawisko że na długości ściany 7m masz miejsca gdzie
  • Odpowiedz
@Krafti: moge zgodzic sie co do deweloperki, tam wiadomo, ze leci masowka. Ale co do przyciagania kurzu i odbarwien to chyba musialbys pociagnac przewod 2mm pod gladzia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a potem lustro trzeba kołkiem 8x80mm


@Felonious_Gru: W 4cm gipsowego tak. Cementowo-wapienne są bardzo twarde i jak dobrze się trzymają muru to można je traktować jak warstwę nośną pod takie rzeczy. Gipsowy faktycznie. Ostatecznie nie używam kołków 5x60 bo by nie miały się czego trzymać przy tynku 1,5-2,5cm... A na krótsze to nawet nie patrzę.
  • Odpowiedz
@Adamus_xxx: to Cie chyba tynkarze na materiale orzneli ( ͡° ͜ʖ ͡°) po raz kolejny pisze, ze tu nie chodzi o "nowoczesnosc" tylko o technologie i tynk cementowo wapienny po prostu ma taka grubosc jezeli jest wykonany prawidlowo.
  • Odpowiedz
@Adamus_xxx: podaj konkret, bo szkoda mi czasu na przeszukiwanie googla na temat, na ktory nie musze szukac zadnej odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) i mala prosba. Wrzuc mi zdjecie z suwmiarka, ze masz polozone 15mm tynku cementowo wapiennego. Nie chce ci sie? Nie masz jak zmierzyc? To nie odsylaj do googli, bo klade reke na stol, ze jak.kladli ci tynk maszynowo to normalnie narzucili ze 3cm
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Felonious_Gru: tylko ósemką? Ja w kamienicy (ok, jeszcze przedwojenna, ale cholera wie, co tam fachmany urzeźbiły za 80 lat) wieszałem duże lustro (ok 1 m^2) na 4x12x120. Ściana inaczej nie chciała złapać i się zwyczajnie kruszyła w palcach (przedwojenny tynk to jest temat na osobną opowieść, bo to g---o takie było, że klękajcie narody).
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: kuchnia, kontakt pod okap. U mnie też wszystko równiutko od ekierki a do okapu maszynka robi brrrr... Jak tam mają wisieć szafki to lepiej pociągnąć po skosie i mieć miejsce na wkręty szafkowe. A z zasady nad płytą grzewczą nic więcej raczej nie wisi. Chyba że ktoś lubi patrzeć na nasz rzułty skarb narodowy gotując kartofle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Prusti: nie chce Ci się szukać dlatego piszesz takie bzdury. 4cm i technologia, chyba rodem z PRLu, jak trzeba było prostować krzywe ściany. Tu masz link do producenta, zobacz sobie kartę techniczna. Tam jest na ściany max 3cm. Nawet w projekcie domu na ściany miałem 1.5 cm tynku, ale przecież producent, projektant, wykonawca się myli bo wykopek zna technologie hehe. https://www.atlas.com.pl/produkt/tynk-maszynowy-cementowo-wapienny-lekki-do-wewnatrz-dolina-nidy-205-805/
A i fotki zrobiłem
Adamus_xxx - @Prusti: nie chce Ci się szukać dlatego piszesz takie bzdury. 4cm i tech...

źródło: comment_1665045873YGUtseP5CoQRHL5IC8zGxe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
przewody kladzie sie normalnie na wierzchu bloczkow i tynk bez problemu je zakrywa (standardowa grubosc tynkow cementowo wapiennych to nawet 4 cm)


@Prusti: Tak sie robi w Polsce. Wynika to z polskiej interpretacji europejskiej normy, ktora mowi ze przewod musi byc podwojnie zaizolowany. Wiec w Polsce dopuszcza sie przewod ktory jest 2x oblany izolacja, na zachodzie za podwojna izolacje uwaza sie izolacje na przewodzie (obojetnie od ilosci warstw) i peszel
  • Odpowiedz