Wpis z mikrobloga

Ćwiczę 4x w tygodniu systemem 5/3/1, każdy trening trwa 2-2.5h.
Z tego co slyszę, sporo osób pisze, że to za dlugo i max to 1.5h ćwiczeń, a inni, że jak dajesz radę, to może być. Jak to w końcu jest?

Podam przykładowy plan na poniedzialek
-rozgrzewka
-klata plaska 7 serii
-hantle klata skos góra 3 serie
- biceps glowa krotka 3 serie
- triceps 1# 3 serie
- biceps glowa dluga 3 serie
- rozpiętki hantle lub brama
- triceps 2# 3 serie
- rozpiętki maszyna 2 serie (przodem i tylem)
- klata skos gora sztanga 3 serie
- klata skos dol sztanga 3 serie
- biceps miesien ramienny 3 serie
+ sobie zrobię po 1-2 serii na jakiejś maszynie np. na klatę

Bez problemu od jakis 3 lat moj trening trwa po min 2h, nie męczę się nim. Co jakieś pół roku, może trochę później zmieniam trochę plan, glownie zmieniam ćwiczenia na łapy i barki, podstawowe boje i takie cwiczenia jak np. wyciskanie hantli, podciaganie pozostają bez zmian.

Sylwetkę mam baaaardzo atletyczną (mi się podoba, tak samo jak innym), michę trzymam, panuje nad wagą. Zero alkoholu. Silowo jak to siłowo, raz jest lepiej na głównych bojach, a raz gorzej. Oprocz silowni raz w tygodniu mam basen, w niedziele rower lub spacer. Jedyny dzien, gdzie odpoczywam, to sobota. Śpię po 7-8h

Łapy cwiczę na każdym treningu oprócz piątku, zawsze są to 2 cwiczenia na glowe krotką i dlugą, wyjątkiem poniedzialek, gdzie mam tez na miesien ramienny. Nie wliczam w to innych ćwiczeń, gdzie biceps i triceps pracuje.

Czyli mam rozumiec, że za dużo cwiczę i jest to bez sensu?, a jak zmniejsze czas treningu i liczbę ćwiczeń, to będę niby ,,większy?" ¯\(ツ)_/¯

Dodam tylko, że większość osób co chodzi na 40min-1h u mnie na silownie, to nawet w polowie jak ja nie wygladają ¯\
(ツ)_/¯

#silownia #mikrokoksy
  • 14
  • Odpowiedz
Z tego co slyszę, sporo osób pisze, że to za dlugo i max to 1.5h ćwiczeń, a inni, że jak dajesz radę, to może być.


@technojezus: wykopki sie znają xD Chłopie mi tu kiedyś jeden gość napisał że nie ma znaczenia twój staż - czy robisz 3x FBW czy 5x split tygodniowo i że "więcej nie znaczy lepiej"

To prawda, więcej nie znaczy lepiej, ale większość ludzi z 90% robi RPE
  • Odpowiedz
@technojezus: Ja tez nie rozumiem jak ludzie potrafią zrobić trening w 40min. Mi 40min zajmuje 1 ćwiczenie + serie wstępne i chwila rozgrzewki. Potem już leci, ale ostatnio rzadko zamykam się poniżej 120 minut.

Idd, w międzyczasie obserwuje 2 tury ludzi po sobie. Tylko, ze wszyscy Ci ludzie stoją w miejscu odkąd widzę ich na silce - czyli za chwile ponad rok.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: z tym RPE to trafione w punkt haha. Ja często na kolegów krzyczę (głównie kiedy robią na wyciągach) bo w momencie kiedy zaczyna się mocna pompa przestają robić a okazuje się że mogą zrobić +ruchów. Hitem bylo jak ziomek na wyciagu na triceps zrobił 12 i mówi że dobra seria a w następnej powiedziałem żeby zrobił amrapa i zrobił tym ciężarem 31 ruchów z techniką prawie że idealna haha
  • Odpowiedz
@technojezus: Żaden ze mnie specjalista, ale jak ćwiczy Ci się dobrze, widzisz efekty i masz czas na te treningi, to nie ma sensu kombinować i rób dalej swoje.
Dla mnie przeszkodą jest po prostu czas, bo 2,5h treningu do którego trzeba dołożyć jeszcze dojazd, mycie i powrót to jednak za długo. Ale skoro możesz sobie na to pozwolić, to ćwicz i rośnij :)
  • Odpowiedz
@Gaahl75: Wszyscy laduja podobne dawki, malo tego, na zwyklej silowni wielu wbija a wyglada jak by byli naturalami.
Kiedy kluczem jest zawsze trening i regeneracja.
  • Odpowiedz