Wpis z mikrobloga

Najbardziej bawi mnie, że demokracja podoba się ludziom w Polsce wtedy, kiedy oni wygrywają xD Kiedy oni nie wygrywają, to już nie jest demokracja.

PiS został wybrany przez większość Polaków co wskazuje na patologiczność ustroju demokratycznego. Teraz mogą robić to na co pozwala im "SUWEREN" i jest to za zgodą większości.

_https://pl.wikipedia.org/wiki/Demokracja_ - Zalecam zapoznać się i przeczytać o charakterystyce. Wszystkie normy w Polsce zostały pozornie zachowane, tak jak pozornie zachowywane były zawsze.

Sędziowie? Nepotyzm w spółkach? Nie bądźcie śmieszni, wszyscy w tym kraju to obrzydliwi karierowicze i partyjniacy, za poprzedniej władzy było to samo.

Można by rzec, że Demokracja jest wtedy kiedy wygrywa PO XD Osobiście gardzę wszystkimi partiami wywodzącymi się z ruchu Solidarnościowego i całym postPRLowskim reżimem, ale prawda jest taka. POLACY CHCĄ BYĆ DYMANI PRZEZ PIS, POLACY CHCĄ ZARABIAĆ MAŁO, POLACY CHCĄ SŁABEJ WALUTY, NAJWIDOCZNIEJ MASOCHIZM JEST DLA NICH DOBRY.

Mało tego. PiS nie wygrał dwa razy, adwa razy ZNOKAUTOWAŁ konkurencję z poparcie na +/- 40 % xD Oznacza to, że zdecydowana większość osób uprawnionych do głosowania chce żyć w takim kraju jaki nam tu serwują.

PiS wybrało tylko ileś % wszystkich obywateli kraju? Frekwencja? No cóż, piękno systemu demokratycznego, który tak kochacie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdecydowali głosujący, to macie co chcieliście.

#4konserwy #demokracja #bekazneuropy #bekazlewactwa #bekazpodludzi #polityka #takaprawda #wybory #niebieskiepaski #rozowepaski #patologiazmiasta
  • 17
@Sok_Mandarynkowy czyli jeżeli suweren będzie chciał, żeby wszystkich obywateli, którzy nie popierają rządu pozamykać w więzieniu, to rząd ma prawo to zrobić? Skoro chce tego większość obywateli, to z punktu widzenia demokracji jest to okej, tak? Tak przynajmniej zrozumiałem twój wpis
@ekjrwhrkjew: Istnieje też prawo, które ogranicza rząd, ale jak widać w przypadku demokratury można sobie lecieć w ciula i łamać to prawo ku uciesze gawiedzi, która i tak zagłosuje. A zamykanie w więzieniach to radykalny przykład, ale jak widać można. Wystarczy prześledzić 8 lat rządów PO i 7 lat rządów PiSu, żeby znaleźć takie rodzynki.
@vrim To co proponujesz geniuszu? #!$%@?ąc już od tego, że nie masz racji. Demokracja to jest w Szwajcarii, a u nas co jakiś czas są wybory, to jest ogromna różnica. Pomiędzy wyborami obywatel tak naprawdę nic nie może, w Szwajcarii masz ciągle referenda, jeżeli coś rząd chce zrobić musi uzyskać poparcie w referendum.
@ekjrwhrkjew: Proponuję refleksję nad ustrojem demokratycznym, zwłaszcza parlamentarno-gabinetowym oraz debatę na ten temat.

Co ja proponuję? Proponuję pracę nad utworzeniem nowego systemu. Ograniczenia roli polityków do minimum, przy jednoczesnym wyłonieniu najlepszego możliwego i roli narodu.

Znacznie bardziej podoba mi się system prezydencki,np w USA, aniżeli ten który mamy. Gdyby wprowadzić do niego częste referenda, byłoby super. A, że jestem monarchistą, to wolałbym władzę dziedziczną i monarchię konstytucyjną, oczywiście też z elementami