Wpis z mikrobloga

Hej,

Zabieram się powoli do zrobienia przepustów w fundamentach (zaraz po zasypaniu). To mam w planach:

- kanalizacja
- dwie rurki do wody wchodzące do kotłowni - jedna do miejskiej sieci, druga się zobaczy (albo do studni, albo jako wyjście na ogród, albo do sauny kiedyś w przyszłości)
- Dopływ powietrza do kominka w salonie między ławą a ścianą fundamentu
- dwa aroty do wiatrołapu (między ławą a ścianą) - jeden do prądu od skrzynki do budynku, drugi do domofonu / bramy / internetu / oświetlenia

Coś dodać na zaś? Coś zmienić?

#budujzwykopem #budowadomu
  • 12
@ATAT-2: a jeszcze nie badałem tego tematu, ale jak ubezpieczyciele podchodzą do pożaru auta elektrycznego w garażu? zwykły wypadek czy są jakieś wykluczenia itp jest przecież w Wawie blok gdzie ludzie nie mogą mieszkać bo się elektryk zapalił w garażu. Z domekiem to chodziło mi o alarm, nie wiem czy można to razem załatwić, jeszcze daleko przede mną te tematy. Co do sauny to chyba bałbym się wdychać taką nie badaną
@Hulleck123: Ale przecież do wdychania wody w saunie sobie możesz przynieść mały baniaczek i tylko polewać węgle, ja chce tam doprowadzić wodę na wypadek zachcianki jak prysznic czy kran.

Do alarmu potrzeba, z tego co się orientuje, jedynie prądu.

Co do gniazda może i masz rację, ale chyba nie będe teraz się bawić w gniazdo na zewnątrz. Może zadanie na przyszłość
@ATAT-2: powiem Ci tak, za mało zrobiłem( ͡° ͜ʖ ͡°) a miałem 5x100mm.
Jak zaciągnąłem wszelkie rurki i kable okazało się za mało.
Do klimy teraz muszę kombinować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tyle, że ja płytę mam.
@ATAT-2: rurki gazowe, jam masz 5 jednostek to się tego wbrew pozorom trochę zbiera.
Nie chcę szpetnego przejścia przez ścianę.
5 jednostek to 10 rurek w otulinie a to już kawałek jest.