Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie w Polsce godzą się na gówniane warunki pracy?

Wiem, że żyjąc w Polsce C nie można po prostu "olać januszeksu" bo w okolicy jest jeden zakład pracy, a jeść trzeba. Rozumiem też, że nie można z dnia na dzień po prostu zrobić protestu całej branży bo połowa się o nim nie dowie, a druga połowa wyłamie.

Mi bardziej chodzi o zmianę mindsetu i jakąś taką wiarę we własną wartość.

Popatrzcie na #programista15k - to jest przykład grupy społecznej która solidarnie zaczęła mocno #!$%@?ć januszy i nie dała sobie w kaszę dmuchać. Ok, te stawki 15k, 20k, 30k dla wielu programistów nie są, może nie będą oczywiście osiągalne, ale zgodzimy się chyba, że przeciętny programista zarabia znacznie lepiej niż przeciętny Polak a już na pewno pracuje w lepszych warunkach i jest szanowany znacznie bardziej (bo nie chodzi mi tylko o kasę, gdy mówię o warunkach pracy - żeby ktoś nie zaczął tu narzekać jak to inflacji nie #!$%@? jak magazynierzy będą zarabiać po 10k, to ofc prawda)

Co więc zrobiliby normalni ludzie? Przyjrzeli się czemu programiści stanowią taką grupę i wprowadzili niektóre z patentów we własnej ścieżce zawodowej i branży ogólnie

Co robią Polacy? Mówią o "bańce IT", nie podejmują dyskusji z programistami bo "są odrealnieni", nieudolnie próbują ośmieszyć ten zawód i jego przedstawicieli

Co jest kurde ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #polska #pracbaza #ciezkarozkmina
p.....k - Dlaczego ludzie w Polsce godzą się na gówniane warunki pracy?

Wiem, że ż...

źródło: comment_1664877016nbp3Nu5LEgVHDfwGW0FMEp.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@7160: ale nie ma żadnego obowiązku zatrudniania nauczycieli, nikt też nie jest szkolony na siłę ( _) w zasadzie właśnie wchodzimy w okres kryzysu w tym sektorze pracy

@true-true: statystyki GUS mówią o ok 70% Polaków zatrudnionych na UOP więc, biorąc pod uwagę liczbę jednoosobowych działalności gospodarczych, chyba możemy przyjąć, że w tych grupach zawodowych również nie ma jakichś kosmicznych odstępstw.

Wciąż uważam, że głównym czynnikiem decydującym
  • Odpowiedz
kluczowej infrastruktury informatycznej państwa xD


@powaznyczlowiek: O widzisz jak sam sobie odpowiadasz. Dlatego w państwowych firmach informatycy zarabiaja 2360 i wszystko działa jak te zusowskie strony
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: To może być w sumie kwestia zatrudnialności. Programista trochę jak sprzątaczka, w każdej firmie się przyda. Właściwie to branża go nie interesuje, więc ma znacznie większy wybór potencjalnych pracodawców, niż np. nauczyciel czy ratownik medyczny.

Mamy dwa czynniki, zatrudnialność i zastępowalność, które są obecnie idealnie ustawione dla programistów.
Sprzątaczka też ma dużą zatrudnialność, ale jest łatwo zastępowalna.

Jakie jeszcze parametry tego typu mają wpływ?
  • Odpowiedz
Dlatego w państwowych firmach informatycy zarabiaja 2360


@7160: potrzebne źródło

wszystko działa jak te zusowskie strony


ależ te strony są tworzone przez prywatne firmy wyłonione w przetargach XD
  • Odpowiedz