Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie boli? Że każdy musi z---------ć.

Każdy młody, musi z---------ć bo będzie nikim. Nie możesz w tym kraju robić minimum i żyć z tym dobrze. W ocenie społeczeństwa lepiej jest gdy próbujesz za dużo osiągnać i cię to przerośnie i skoczysz z mostu niż jak wybierzesz proste życie i będziesz w stanie je ogarnąć.

Nie możesz jeździć starym zerdzewiałym kombi passatem bo kuzyna stryjeczny brat sąsiada ma nową skodę w leasingu. Nie będzie postrzegany jako ten wyluzowany tylko jako oferma. Nie możesz robić w normalnym tempie na magazynie bo masz dookoła 4 januszy wąsaczy którzy muszą pokazywać jacy to oni robotni a młodzi to nie. Jak siedzisz w korpo to wszyscy dookoła p------ą tylko o wakacjach i drogich wyjazdach i szybko będziesz w ich oczach odludziem bo nie musisz z---------ć po godzinach aby opłacić zbyt drogie wycieczki. Jak poznasz dziewczynę i ona odkryje, że masz domek na wsi, własny samochód oraz dryg do majsterkowania (i naprawiania wszystkiego co masz) to i tak będziesz w jej oczach mniej wartościowy od typa który z--------a w korpo, wynajmuje ciasne w wawce i jedyne co umie to zamówić jedzenie przez glovo bo nawet nie wie jak odpalić kuchenkę gazową. Twoja różowa chętniej pochwali się, że Maciuś zabrał ją na cypr na 2 dni ofertą last minute niż to, że Maciuś sam wyremontował kuchnię.
Drobny rolnik z własnymi hektarami? Śmiech na sali

Niby jest neet ale to jest kompletne wykluczenie z życia. A ja mam na myśli proste życie gdzie jednak istniejesz wśród ludzi ale nie ścigasz się w tym upośledzonym wyścigu szczurów.

#przemysleniazdupy #przegryw #tfwnogf
SzubiDubiDu - Wiecie co mnie boli? Że każdy musi z---------ć.

Każdy młody, musi z-...

źródło: comment_16648672042uCRzWFCZ4H7nGJgUYar2s.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zgrywajac_twardziela: jak najbardziej mogą tu być wspólne cechy, ale nie zmienia to faktu, że ta formuła opisuje zupełnie inny schemat powstawania takiego ubezwłasnowolnienia. Współczesny człowiek tak jak go opisujesz, jest wytworem zachodniej, liberalnej, kapitalistycznej kultury ze szczególnym naciskiem na złote czasy Stanów Zjednoczonych gdzie powstawało to, co dzisiaj rządzi światem. Czyli mamy tu potencjalnie skrajne przeciwieństwo idei homo sovieticus. Jeśli zauważamy jednak, że współczesny człowiek jest niepokojąco podobny do tej
  • Odpowiedz
bo kuzyna stryjeczny brat sąsiada ma nową skodę w leasingu. Nie będzie postrzegany jako ten wyluzowany tylko jako oferma


@SzubiDubiDu: pozdrawiam z drugiej strony. Nie badz cebulakiem jezdzacym do chorwacji, gniezdzacym sie w klitce 50m ze swoja narzeczona po wyzszej szkole mycia ogórków i wszyscy cie nienawidza bo sie wywyzszasz i caly czas probujesz udowodnic innym, ze jestes lepszy, kiedy ty poprostu wspominasz o swoim zyciu na poziomie zwyklej zachodniej
  • Odpowiedz
@Niewielka_Rzepka: widać jak czytałeś. Napisałem, że należy się zastanowić co jest nam w życiu tak na prawdę potrzebne i ograniczyć pracę zarobkową do tego, żeby utrzymać ten poziom. Nie iść ślepo za modą na konsumpcję (chyba, że akurat to ci sprawia realną przyjemność). Spokojne hodowanie sobie roślinek i kontakt z naturą to tylko przykład. Mi to sprawia radość, więc to napisałem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SzubiDubiDu: to jest p---------e bez sensu. Można być rolnikiem i naprawiać stare rzeczy to nic złego, ani nie jeździć na wakacje jak się komuś nie chce, ale życie jak robak bez jakichkolwiek ambicji to głupota, jednak większość ludzi w Polsce tak żyje właśnie na swoje życzenie i ma pretensje do innych, że mają lepiej. Bieda fizyczna i bieda umysłowa to dwie różne sprawy. Widać że nie jesteś wyluzowany i nie
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: dlatego trzeba mieć w------e na n0rmictwo i nie szukać uznania w poklasku zwierząt, które nie wiedzą po co żyją, tylko by się z innymi porównywać i wywoływać chora zazdrość xD Nie raz widziałem takich menel-san, co nic nie mają śmierdzą, a jednak nie spieszą się nigdzie, są całkowicie spokojni i uśmiechnięci i potrafią nawet zauważyć jaka piękna jest pogoda, a inni tylko się chowają przed deszczem, bo zmokną. Jakby
  • Odpowiedz
  • 1
@SzubiDubiDu
Źle myślisz. W tym kraju za minimum zwyczajnie nie wyzyjesz, a jak zarabiasz tylko troszeczkę więcej i nie kombinujesz to państwo tak cię wyrucha na podatkach aż cię kukle będą swedzialy. Z bólu.
  • Odpowiedz
"mój maciuś tak zrobił" to się czuje jak samica alfa, lepsza od nich wszystkich co mają facetów nieudaczników, nieprawdziwych męzczyzn tylko ciptoki.


@LifeReboot: jak macius kupil kanape za miesieczna pensje tych kolezanek razem wzietych to zareczam ci ze zaden macius robol , ktory cos wystrugal sam nie ma podjazdu.
  • Odpowiedz
t No dokładnie, korposzczur z dwiema lewymi rękami może imponuje 16 latce lub jakiejś karynie, ale nie dorosłej kobiecie. Facet z "domkiem na wsi, samochodem i drygiem do majsterkowania" to mokry sen niejednej kobiety.


@wogbius: zwykly robolski cope, na to ze musi sam strugac jakies p------y po pracy zamiast rzucic komus pare zlotych i poczytac new york timesa.
  • Odpowiedz
  • 0
@SzubiDubiDu problem nie jest ze "społeczeństwem" tylko z Tobą że się za bardzo przejmujesz opinią innych. Zdecydowanie za bardzo. Jak Ty chcesz żyć po swojemu skoro jedyne co Cię interesuje to co powiedzą inni?
  • Odpowiedz
Nie możesz jeździć starym zerdzewiałym kombi passatem bo kuzyna stryjeczny brat sąsiada ma nową skodę w leasingu.


@SzubiDubiDu: jeśli naprawdę uginasz się pod czymś takim, to może i powinno się tobie współczuć, ale mnie nawet przykro nie jest. Wychodzisz na osobę, obok której wystarczy tylko przejść, aby ta zaczęła wysnuwać wnioski na temat tego ważnego wydarzenia.

  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: Po pierwszych zdaniach myślałam, że to będzie wpis o tym, jak ciężko jest żyć na normalnym poziomie za obecne zarobki, a to jest o życiu na pokaz, bo ktoś się boi, co ludzie powiedzo xD Możesz jeździć, czym chcesz, możesz pracować, jak chcesz, nie musisz być z dziewczyną, która Cię wyśmiewa - nie wsadzają za to wszystko do więzienia. Tacy ludzie są sami sobie winni i nikomu nie powinno
  • Odpowiedz