Wpis z mikrobloga

Mam taką sprawę: miasto wyłącza prąd na ulicy gdzie mam swoją działalność, która bez prądu no nie działa XD nie informuje mnie osobiście o tym w żaden sposób (jest tylko informacja w gazecie codziennej) czy mogę coś z tym zrobić? Jakieś odszkodowanie itp? Pytam w sumie z czystej ciekawości czy są na to jakieś druczki #dzialalnoscgospodarcza #firma #prawo
  • 37
miasto wyłącza prąd na ulicy


@dziecina: nie wyłącza, musisz zgłosić problem do dostawcy, ewentualnie pomyśleć nad zmianą, chociaż chyba już nikt nie daje umów z zastrzeżeniem o braku przerw w dostawach
@Wiskoler_double: Nie chore, ale OPka nie jest ordynatorem szpitala, komendatem straży czy inną niezbędną do życia działalnością w społeczeństwie by mieć prąd awaryjny niezależny od reszty ( ͡º ͜ʖ͡º) w szpitalu musi być prąd cały czas dlatego awarie nie dotyczą szpitali i w straży też, to są jedyne instytucje, które muszą być stale podpięte ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@userrrr: Szpitale i inne instytucje które muszą utrzymać zasilanie, zazwyczaj mają zasilanie tzw dwustronne. No i mają zespoły prądotwórcze przystosowane mocą do zasilania wszystkich urządzeń niezbędnych.
P.S. Miałem do czynienia w jednym ze szpitali z takim zespołem prądotwórczym, dawno to było, podstawę tworzył silnik diesla z czołgu T-34. Fajnie się słuchało jak startował. Raz w tygodniu odpalaliśmy go testowo, bez obciążenia - taki wymóg przepisów był.
@dziecina no ale w sumie co w tym niezwykłego, ze trzeba zainwestować w firmę? . Cała masa sklepików na wioskach które mają na stanie lodówki /zamrażalki są wyposażone w zasilanie awaryjne. Jak to odłączenie to jednorazowy incydent to wypożycz agregat, jak się powtarza to kup/wez leasing itp