Wpis z mikrobloga

@hamskloss @Dusk_Forest77: jesteście pewni, że te pustostany to tylko ruiny i na zadupiach? Jeszcze niedawno mieszkałem w bloku, gdzie na mojej klatce było 1 puste mieszkanie i drugie służące tylko jako siedziba firmy (małolat wpadał tam na 2-3 godziny dziennie). W klatce obok były 2 pustostany. Miasto wojewódzkie, osiedle popularne wśród studentów, bo niedaleko była jedna z uczelni.
@inko-gnito: Większość tak, co nie oznacza ze wszystkie, tych na prawdę sensownych będzie niewiele, nie ma chyba dokładnych danych na ten temat, pewnie dane ze spisu powszechnego powiedzą o tym więcej. Uważam jednak, że ten podatek ma sens i uwolni jakąś część mieszkań na rynek wynajmu bądź sprzedaży
@mickpl: Mieszkam w okolicy gdzie mieszkanie stoją po 7-8k/m
Na przeciwko mnie jest mieszkanie 80m za które koleś woła sobie 10k/m.
Oczywiście ciągle wisi baner „sprzedam”, oczywiście ceny nie obniża i oczywiście mieszkania nie wynajmuję pomimo gigantycznego popytu.
Niech już wprowadzą ten katastralny.
Dla brainletów którzy „A A co cie to obchodzi KOMUCHU że trzyma puste?????” A to mnie to obchodzi że trzymanie pustostanów podbija ceny nieruchomości, szkodzi mi, tobie, całemu
@mickpl: Na rodzinę przepisze mały odsetek. Z pustostanami jest taki problem, że większość z nich to speluny by nie powiedzieć ruiny zwykle na zadupiach gdzie i tak nikt nie chce mieszkać. I trochę bez sensu, żeby właściciel takiej nieruchomości płacił taki sam podatek jak ktoś kto trzyma pustą deweloperkę w centrum Warszawy., bo i tacy sięteż zdarzają.


@Dusk_Forest77: Podatek powinien być od wartości mieszkania, wtedy za tą spelunę zapłaci grosze.