Wpis z mikrobloga

Na Ukrainie nie ma banderowców odcinek 938393. Pod wpisem wielu innych "miłych i uciekających przed wojną".
Tak wiem, to zdjęcie z Moskwy, nie musicie mnie uświadamiać. Zamieszczający foto jest jednak Ukraińcem.
PS: Zanim mi ktoś zarzuci bycie onucą, niech się 10 razy zastanowi.
https://twitter.com/13thGroupUA/status/1576178625380220929
#ukraina #wojna #rosja
Pshemeck - Na Ukrainie nie ma banderowców odcinek 938393. Pod wpisem wielu innych "mi...

źródło: comment_16647933546thvmVXb9s9dB8XuaT7hA2.jpg

Pobierz
  • 33
@muskutanin: No to nie czytaj. Mnie, przeciwnikowi gwałtów nie nudzi się czytanie o ludziach którzy są tak popierniczeni że je popełniają. Wykop jak i jego treści nie są przymusem, możesz ich nie czytać.
@Mr--A-Veed: Normalny jesteś? Jeśli wysadzi Moskwę i siebie to jestem jak najbardziej za! Marzę o dniu, w którym umrze Putin, a Rosja się rozpadnie. Marzę też o dniu, w którym KAŻDY kto posiada takie znaczki jak wyżej, i gloryfikuje osoby które je nosiły zawiśnie na drzewie.
Zgadzamy się, czy jednak masz inne marzenia?
@Pshemeck: mam to w dupie. Jeśli "dodaje im to many" w wojnie z Ruskimi, to mogą nawet wspominać Banderę, bo to nie musi od razu oznaczać dla współczesnych Ukraińców retoryki antypolskiej. Polityka i wojna ma to do siebie, że bardzo zmieniają się narracje w miarę sytuacji. Dla Hitlera też byliśmy początkowo partnerem do negocjacji, a wyszło jak wyszło. Owszem, uważam że sprawę Wołynia powinno się jakoś rozliczyć, bez dwóch zdań. Ale
@Antosh: "Dodaje im many"... Nie, zdecydowanie #!$%@? nie!. Im many ma dawać Zelenski, i ludzie, którzy coś w tej wojnie osiągnęli. Mają za mało bohaterów teraz? Ja ich popieram, ale zachowajmy rozwagę. Masz to w dupie, ale ofiary UPA kurde nie mają, rozumiesz? Weź Ty siebie jeszcze raz przeczytaj.
@Pshemeck: To jest właśnie problem czasu wojny i czasu pokoju, a w zasadzie od odróżnienia obu okresów trzeba by zacząć. Owszem jest to zjawisko negatywne, które było i prawdopodobnie będzie kością niezgody, ale tutaj kluczowym aspektem jest to jak owa kwestia będzie traktowana po zakończeniu konfliktu. To jest masa problemów do rozwiązania:
- jakich bohaterów narodowych z poszczególnych epok historycznych mają Ukraińcy, jacy zapisali się przy tworzeniu państwowości, jakich wymieniają w
Ale wiesz że swastyka jest dużo starsza niż nazizm?


@Pshemeck: No właśnie wydaje mi się, że od dawna nie było by takich problemów gdyby nie tacy jak Ty, którzy zawężają skojarzenia symboli, ale nawet nie będę się rozwijał bo widzę, że masz prosty algorytm:

- wrzucę coś dyskusyjnego
- każdy kto się ze mną nie zgodzi gloryfikuje Bandere, jest ukrofilem i bezmyślnie chce mnie nazywać onucą

@Grimsch: Racja, ale przeczytaj też powyższy wpis czerwonki z ukraińska flagą w avie. Przeczytaj też tych, którzy mają to w dupie bo im te kolory dodają...many :)
Ja się zgadzam że to nie jest na to czas, jednak jeśli ktoś z tym wyskakuje to chyba mamy prawo o tym mówić. Dzisiaj nie bo wojna, jutro nie bo trauma, pojutrze nie bo jeszcze coś innego.
Co do spajania społeczeństwa to się nie
@Mr--A-Veed: Odpowiesz mi na pytanie czy nie? :) Czy uważasz że po wojnie wszystkich gloryfikujących UPA i Banderę, i odwołujących się do nich mając już nowych bohaterów będziesz potępiać i nazwiesz ich niegodnymi podania ręki? Proste pytanie, chyba jako taki rozeznany w temacie powinieneś umieć na nie odpowiedzieć.
@Pshemeck: Te nowe przykłady to dopiero się pojawiają, zanim przejdą do świadomości zbiorowej to jeszcze trochę czasu minie. Są obrońcy Mariupola, ale to nadal grupa osób, a nie tzw. wybitna jednostka i nie chodzi mi o wybitne osiągnięcia w mordowaniu, ale po prostu osoba z imienia i nazwiska, której coś się przypisuje, wybija się przed linię szarej masy historycznej. A jak to będzie wyglądać w czasach pokoju, no cóż, zobaczymy.