Wpis z mikrobloga

@ziele1985: Ale wiesz, że od stycznia wibor w umowach ma być zastąpiony jakimś innym wskaźnikiem? I ten wskaźnik będzie pewnie o jakieś 3pp mniejszy niż wibor. Skoro bank sam tak proponuje to ja bym się wstrzymał. Urobią Cię na 5 lat na 8.6%, kiedy nowy wskaźnik + marża będziesz miał na poziomie 7.
@vertical: No właśnie nie wiem. Nadpłaty mam już darmowe. Patrząc na aktualną inflację to podwyżka stóp raczej się nie skończy. Czytam że ludzie nowe kredyty biorą na takich oprocentowaniach
@pwone: nie to że sam się zgłosił, ja zapytałem i taką propozycje dostałem. Nowy wskaźnik jak banki nic nie wymyślą ma być POLONIA. Aktualnie pół procenta mniejszy niż wibor 3m także tego...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pwone: Jakie 3pp mniejszy będzie bardzo zbliżony może mniejszy max o 0,5 pp. Do tego jak narazie tylko nowe kredyty będą na nowym wskaźniku stare kredyty jadą na Wiborze.
@pwone: Nie masz racji. Nie szerz nieprawdziwych informacji. Dla istniejących umów banki muszą to zrobić w 2025r.. Od stycznia 2023r. mają prawo wprowadzić do oferty równoległe oferty kredytu oparte o wskaźnik WIRON, ale nie muszą.
@ziele1985: Nie Polonia tylko WIRD... I wejdzie prawdopodobnie, ale tylko dla NOWYCH kredytów. Kredyty które już są będą MOGŁY być zamieniane na indeksowane innym wskaźnikiem w późniejszym terminie (prawdopodobnie do 3 lat).
@ziele1985: Dzisiaj oferty banków na stałe podskoczyły do 9,5% w wielu przypadkach. Związane jest, to z wzrostem inflacji i oczekiwaną podwyżką. Pomyśl jeszcze o refinansowaniu do PKO BP. Być może możesz mieć tam fajne warunki. Jakbyś był zainteresowany wyliczeniem to zapraszam na priv.