Wpis z mikrobloga

Posiada ktoś #kredythipoteczny w banku Millennium? Po ostatniej nadpłacie raty w czasie wakacji kredytowych, coś dziwnego wydarzyło się w harmonogramie spłat. Do końca trwania stałej stopy raty są poprawne, a potem do końca kredytu mam raty bez spłaty kapitału - same odsetki. Dodatkowo ostatnia rata wynosi 346tys xD Możecie sprawdzić czy u Was też się coś wywaliło, czy tylko u mnie?

#nieruchomosci #banki
  • 10
@Smitek: Typowy Millenium jest typowy. Nie mam u nich kredytu, ale znajomi mają i wiele razy pokazywali mi screeny z apki i jaki tam jest burdel. Np. znajomy ma ratę w wysokości 4 tys. zł, a w apce Millenium czasami pojawia mu się informacja, że następna rata do zapłaty to będzie 8 tys. zł. Skandal :D
@Smitek: U mnie w santanderze jest informacja, że ze względu na wakacje kredytowe harmonogram może zawierać błędy i oni o tym wiedzą, także pewnie u Ciebie jest podobna sytuacja
@austra: @Dzangen: Napisałem już do ich supportu, ale zazwyczaj odpisują dopiero po kilku dniach. A dodzwonić się tam, to godzina na słuchawce nie moja. Bo schizuję trochę, że my podpisali umowe, a nie czytali xDDDD
@Smitek: tak, też mam problemy w Millennium z harmonogramem i wysokością raty, oczywiście na moją niekorzyść. Też zrobiłem nadpłatę ale nie z pieniędzy z wakacji tylko z własnych. Walczę już z nimi jakiś czas i mam dosyć, odpowiedź zajmuje im miesiąc gdzie twierdzą, że jest wszystko ok. Rata jest pobierana co miesiąc za wysoka. Zastanawiam się nad jakimś arbitrem bankowym albo nawet sądem
@geodetaPiotr: No ja mam kredyt z końca marca, z pierwszą ratą w maju. Od początku kredytu płacę dwukrotność raty i do tej pory wszystko liczyło dobrze - przynajmniej tak mi się wydaje. Kapitał spłacany szybciej, rata po nadpłacie z większym kapitałem, ilość rat ciągle malała. Podejrzewam, że może to być spowodowane nową funkcjonalnością, dzięki której mogliśmy ustalić sobie więcej miesięcy wakacji kredytowych w jednym wniosku. Na poprzednie dwa miesiące składałem wnioski
@rtg_: wszystko uwzględniłem. Do tej pory przeliczałem własnym kalkulatorem i zgadzało się co do grosza. Teraz po nadpłacie spieprzył się harmonogram. Sam konsultant na infolinii potwierdził, że coś jest nie tak ale polecił, żebym kontynuował dyskusje na aplikacji, skoro już tam zacząłem
@geodetaPiotr: a uwzgledniles odsetki, ktore w ew nadplacie zaplaciles? jak nadplacasz przez strone to najpierw placisz odsetki ktore zostaly naliczone od ostatniej raty do dnia nadplaty, a reszta dopiero idzie w kapital
@rtg_: uwzględniłem. Jako konsekwencje wybrałem zmniejszenie raty. Przez jakiś czas było wszystko w porządku, potem się spieprzyło. Podejrzewam, że spieprzyło się przy zmianie oprocentowania na stałe, bo wtedyta nadpłata została cofnięta i zrobiona jeszcze raz i od tamtej pory jest błędnie harmonogram i wysokość raty
Posiada ktoś #kredythipoteczny w banku Millennium? Po ostatniej nadpłacie raty w czasie wakacji kredytowych, coś dziwnego wydarzyło się w harmonogramie spłat. Do końca trwania stałej stopy raty są poprawne, a potem do końca kredytu mam raty bez spłaty kapitału - same odsetki. Dodatkowo ostatnia rata wynosi 346tys xD Możecie sprawdzić czy u Was też się coś wywaliło, czy tylko u mnie?


@Smitek: Na skutek wprowadzenia wakacji kredytowych systemy niektórych banków nie