Wpis z mikrobloga

Czy ja dobrze rozumiem, że USA wycofało się z Afganistanu, przegrało tę wojnę po 20 latach marnowania życia swoich żołnierzy i niewyobrażalnych ilości zasobów, zostawiło #!$%@? kraj na pastwę ekstremistów i w sumie... tyle?

Przez wojnę w UA wydaje się że temat kompletnie zniknął z tapety, przynajmniej u nas, nie wiem czy u nich jakaś dyskusja o tym jest.

Ktoś u nich za to w ogóle beknął? Czy #!$%@?, nie wyszło, no szkoda w #!$%@?, sorry ale spieszymy się na naradę w sprawie Ukrainy xd

A tymczasem cały czas grillowany jest temat tego, że przegrana na Ukrainie oznacza śmierć dla Putina i możliwe też że jego ludzi xd

#wojna #usa #afganistan
  • 12
Czy ja dobrze rozumiem, że USA wycofało się z Afganistanu, przegrało tę wojnę po 20 latach marnowania życia swoich żołnierzy i niewyobrażalnych ilości zasobów, zostawiło #!$%@? kraj na pastwę ekstremistów i w sumie... tyle?


Tak, tyle. Talibowie dostali rozwalony kraj odcięty od zachodniej pomocy samemu nie będąc przygotowanym na przejęcie władzy. Można też powiedzieć, że USA w końcu pozbyło się problemu w szybki sposób. Jedyny plus dla ludności o którym słyszałem to