Wpis z mikrobloga

jestem samotny, od wielu lat marzę o grupie przyjaciół z którymi mógłbym się zabawić, spędzać razem czas, pragnę również miłości, dziewczyny którą otoczył bym ciepłem zrozumieniem. Od małego mam problem z nawiązywaniem kontaktów oraz z więziami łączącymi ludzi. Wiele czasu spędziłem/spędzam bez owocnie mamiąc się kolorowymi obrazkami i głupimi filmikami. Nie chcę tak dłużej!! Codziennie obiecuję sobie że to koniec tego, otworzę się na ludzi, będę radosny a świat odpowie. Staram się znaleźć jakieś źródła wiedzy na temat "inteligentego życia" może polecicie mi jakieś książki, artykuły, strony. Niepodlewana roślina usycha, tak samo jak wiara... #nolife #rozowepaski #ksiazki #jakzyc #samotnosc #porady #gorzkiezale
  • 25
@vader05: "Inteligencja Emocjonalna" np, właśnie czytam, jako lekki przegryw i mogę z czystym sumieniem polecić :) Plus polecam generalnie nagrania TED i TEDx , te poświęcone skillsom interpersonalnym, pewności siebie i generalnie rozwojowi personalnemu
Dlaczego wiekszosc ludzi chce sie zmieniac na sile? Rozumiem jakbys robil cos zlego, to chec zmiany na duzy plus. Co dla ciebie jest wyznacznikiem dobrej zabawy? Warsawshore? Chlanie alko bez opamietania? A moze wypad w gory sam albo ze znajomym, dziewczyna, kolezanka. Przejazdza autem w piekna noc. Spontaniczna podroz pociagiem na drugi koniec polski i napicie sie kawy w pierwszej lepszej restauracji, slucham!?
@pneumokok: Troche kultury. Jest to dosc gleboka przemiana, dlaczego osoba ktora sie bawi, imprezuje, ma duzo znajomych - wartosc nie jest wazna, oznacza, ze jest sie lepszym czlowiekiem i nalezy sie na takiego zmieniac? Troche z wpisu brzmi za bardzo radykalnie, nie wiem w jakim stadium jest nasz pacjent.
@cansio: za alkoholem nie przepadam mam 22 lata a upiłem się raz i nie tęsknie za tym. a warsawshore nie oglądam ale domyślam się że osoby w tym uczestniczące nie grzeszą inteligencją, kulturą osobistą. dla mnie dobra zabawa to tak jak powiedziałeś spontaniczny wypad w góry, spacer z dziewczyną,przejażdżka, a nie życie na pokaz. to nie jest zmiana na siłę jak ktoś wspomniał, taki człowiek we mnie istnieje tylko siedzi zakuty
@cansio: na takim, jaki mam za sobą - chce coś zmienić, spróbować, wyjść poza strefę komfortu w której jest jak jest.

jak spróbuje i zobaczy jak jest na zewnątrz, będzie mógł zdecydować co i jak.
@vader05: bądź dobrej myśli. Czasem jakiś niewielki szczegół, niewielkie wydarzenie zmienia Twoje życie. Podstawa to mieć odwagę żeby tego niuansu szukać. Mówię Ci to jako rasowy niegdyś przegryw. A no i jesteś młody, wszystko przed Tobą.
@vader05: nie zmieniaj sie, nie zwracaj uwagi, to wtedy sie zmienisz. Zrob to co chcesz, jest nowy rok, przyjdzie lato, jedz w gory, poznasz ludzi, razem podzielicie pasje, twoje kompleksy pewnie biore sie z kompa, przez troli i ich wpisy, zauwazylem ze im dluzej ludzie siedza w netach tym maja wieksze kompleksy, bo przejmuja sie tym co tam pisza. Tak jak pisalem, jedz w gory, zaplanuj sobie tak, ze raz w