Wpis z mikrobloga

Ponadto to on zdjął sankcje na Nord Stream 2, które nałożył Trump.

@jan_testowy: tych sankcjach, które zostały nałożone w momencie, kiedy było wiadomo, że tak czy inaczej NS2 dokończony będzie?
I zanim napiszesz, że wcześniej nie miał jak - budowa zaczęła się za prezydentury Trampka, ale sankcje nałożył już tuż przed jej końcem.
  • Odpowiedz
@runnerrunner: to jest światowy hegemon a nie jakaś popierdółka. USA pewnie ma plany na najbliższe 50 lat a to kto jest prezydentem w danej chwili to zakładam, że może wpłynąć na jakieś kosmetyczne kwestie. Nie wyobrażam sobie, że tam jest jak u nas czyli byle 4 lata przeżyć a potem choćby potop
  • Odpowiedz
@runnerrunner: > Szur

Ogólnie na wykopie się robi jakiś tępy tłum, dziadzia biden najlepszy, orange man bad mimo że głośno mówił i ostrzegał o tym co się wkrótce może wydarzyć.

Ktoś użyje choćby najmniejszego argumentu przeciwko Ukraińcom w kontekście czczenia bandery czy ogólnie stawiania ich w złym świetle lub również tego, że USA to mocarstwo które dba przede wszystkim również o swój interes (na szczęście w ich interesie jest #!$%@?ć kacapów) to zaraz łatka onucy przypięta, przypuszczam również i mi po tym komentarzu
  • Odpowiedz
Nie zdajecie sobie sprawy, jakie świat miał szczęście, że wygrał Biden, a nie ten pomarańczowy głupek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@runnerrunner: mój ojciec pisowiec uważa, że wojna jest tylko dlatego, że wygrał Biden, a gdyby był pomarańczowy to Putin by się bał, a w ogóle to wykradnięcie tajnych dokumentów to mistyfikacja CIA, a poza tym to ja tych dokumentów nie widziałem to skąd mogę wiedzieć, że
  • Odpowiedz
jakiego inteligenta tutaj mamy, skąd wiesz co by było jakby ludzie zamiast Bidena wybrali Trumpa? Kim ty jesteś by mówić o kimś że jest głupkiem?


@xXNarutoXx: trump był jaki był, ale #!$%@? go przez wykopków w sprawie konfliktu rosyjsko niemieckiego wymaga pewnych braków na umyśle ¯\_(ツ)_/¯ wielcy, lwa mać, specjaliści się znaleźli xD
  • Odpowiedz
pomarańczowy przygłup był na pewno częścią planu


@wycz: nikt tak nie osłabił USA jak pomarańczowa morda, a atak na Kapitol do którego sam ten zj&EB namawiał jest wisienką na torcie podsumowującą jego tragiczną prezydenturę
  • Odpowiedz
Ponadto to on zdjął sankcje na Nord Stream 2, które nałożył Trump.


@jan_testowy: Trump tak skutecznie nakładał sankcje na NS2, że za jego prezydentury zbudowano 98% długości gazociągu XD na koniec swojej kadencji sam Trump zablokował sankcje na NS2 przegłosowane przez Kapitol - przecież to jest klaun, a sankcje nakładał bo nie lubi Niemców i lubial ich straszyć (a NS2 i tak w tym czasie budowano)
  • Odpowiedz
pomarańczowy ludek szczuł niemcy i całe nato za kooperację z rosją i za budowę nordstreamu. Wielokrotnie mówił,że rosja jest wrogiem całej europy i świata, a niemcy i nato sobie z nimi rury budowali na gaz. Pomarańczowy ludek szczuł tych co się zbliżali do rosji.

Edit: tu macie filmik, jakbyście chcieli zobaczyć pomarańczowego ludka co mial więcej racji niż hatfu niemcy i hatfu unia europejska, czy inne hatfu nato


@Nie_RabarbaR: jednocześnie
  • Odpowiedz
@runnerrunner: ten pomarańczowy przygłup mówił już kilka lat temu, że Niemcy nie mogą uzależnić się od energetyki rosyjskiej, to go też wyśmiewali jak dzisiaj na wykopie. Faktem jest, że za jego kadencji był spokój a Putler nie kozaczył. I to jest jednak fakt. Przypomnij sobie chwile przed inwazją Rosji jak USA zmieniała retorykę, pierwsze zapowiadali miażdżące sankcje i szybki upadek Rosji po potencjalnym ataku. by później mówić, że jednak hehe
  • Odpowiedz
tak, to w takim razie dlaczego Putin nie rozpętał wojny np 2018 roku gdy Prezydentem USA był ten "pomarańczowy głupek"????


@alfaiomega1:

Owszem tylko nadal mnie zastanawia dlaczego Putlerek nie zaatakował podczas kadencji pomarańczowego samoopalacza. Dopiero jak wszedł dziadzia to
  • Odpowiedz
@runnerrunner: Gosciu, ale ty musisz byc tepy. Biden nie wie kim jest, rozmawia ze zmarlymi, mowi rzeczy ktore wskazuja na demencje. Putin uderzyl bo go zobaczyl. Dodatkowo Trump juz dawno ostrzegal przed energetycznym uzaleznieniem EU od gazu z r0sji. Jestes takim niewolnikiem ze tylo ci CNN wlaczyc.
  • Odpowiedz
@mentari:

zdajesz sobie sprawę, że do wojny trzeba się przygotować?


I jakie to niby konkretne przygotowania Rosja poczyniła? Ich niepowodzenia wynikają między innymi właśnie z tego, że się nie przygotowali do
  • Odpowiedz
@Atreyu: @wycz: eh uwielbiam te wypokowe debaty ekspertów. Trump taki zły. Albo Trump bohater. Albo Biden stary dziad, bądź Biden chad prezydent.

Prawda jest taka, że każdy prezydent stanów tobi wszystko, żeby zrealizować interesy sponsorów swojej kampani wyborczej i ich lobbystów. Potem realizuje interes Stanów Zjednoczonych. Czy to Kuwejt czy Ukraina, dla Amerykanina to jeden #!$%@?.

Nie ma znaczenia czy rządzi Republikanin czy Demokrata w USA. Ameryka od I Wojny Światowej rozdaje karty. I tyle. Trzeba być debilem żeby myśleć, że Trump by dzisiaj jako prezydent klaskał Putinowy. Słałby himarsy tak samo jak Biden. A że jest w opozycji to prezentuje kontre do Bidena
  • Odpowiedz
@runnerrunner: ja tam ani ekspertem, ani szuram nie jestem, ale wątpię żeby to wyglądało tak, że prezydent tam ma aż taką władzę. Imo w okresie wdrażania się, podczas spotkań z jakimiś pentagonowymi oficjelami jest informowany o tym, że może tam se stawiać mury na granicy i bawić podatkami, ale jeśli chodzi o długoterminowe plany wojskowe to jest to ich kwestia.

A prawdy się nie dowiemy więc możemy sobie pofilozofować. Imo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@runnerrunner: Trump nie był ani zbyt mądry, ani zbyt inteligentny. Jednak miał to czego od dawna nie miał żaden prezydent. Facet jest nieobliczalny. Bidena Putin przejrzał - generalnie to co to dziś USA robi to ostrożne ruchy, przede wszystkim sankcje i pomoc wojskowa. Imo gdyby Rosja zagrała to dobrze i wzięła ten Kijów to Biden poszedł by na jakiś deal z Putinem.
Co zrobiłby Trump? Cholera wie tak szczerze. Myślę,
  • Odpowiedz
@Noiceno: to troche tak jakby powiedzieć, że w klubie piłkarskim rządzi trener - no nie do końca i tu masz rację, bo ogromny wpływ na to co robi prezydent mają jego doradcy, służby, wojsko, finansjera i różni inni wielcy, władza jest w tym sensie rozproszona, niemniej to on finalnie pociąga za dźwignie i to on bierze odpowiedzialność. I też mi się tak wydaje, że Trump był częścią planu, żeby Biden
  • Odpowiedz