Wpis z mikrobloga

Trading z użyciem analizy technicznej – czyli jakim cudem jestem do przodu 632,23% od początku roku.

Kończy się właśnie 3 kwartał osobistego wyzwania, które w dużej części dzieje się dzięki wykop.pl.

TLDR – uprawiam trading ściśle oparty na analizie technicznej i bardzo restrykcyjnym zarządzaniu kapitałem, wrzucam dużą część pomysłów na transakcje na wypokowym tagu #gielda i jestem do przodu na ten moment 632,23%, a większość zrealizowanego zysku była właśnie z transakcji na bazie opublikowanych pomysłów. Tutaj gołe statystyki, a szersze wyjaśnienie oraz prezentacja mojego podejścia będzie w komentarzu.

Kontrybucja do wyniku:

214,63% METALE
200,09% Futures na akcje GPW
152,23% INDEKSY (99% to transakcje na DAX)
38,03% ROPA
7,40% TNOTE
22,07% WALUTY
-2,22% KRYPTO

Subkonto DAXowe

profit factor: 1,55
Trafność: 57,68%
Transakcje 345
Long: 206
Short: 139
MaxDD: 39,17%
Maksymalna ilość zyskownych pod rząd: 17
Maksymalna ilość stratnych pod rząd: 7

Subkonto Metale/Surowce

Profit factor: 3,14
Trafność: 76,37%
Transakcje: 182
Long: 16
Short: 166
MaxDD: 3,51% (Xd - tutaj jednak Metatrader jest ułomny, bo uwzględniając otwarte pozycje, to maxDD powinno wynieść około 25% więcej)
Maksymalna ilość zyskownych pod rząd: 26
Maksymalna ilość stratnych pod rząd: 3
Tutaj profit factor i trafność taka wysokie bo jazda na miedzi i złocie to był w zasadzie jeden trejd, ale w jego ramach robiłem tzw "kółka".

Rachunek Futures GPW

Transakcje: 12
Long: 5
Short 7

Ten rachunek nie daje gotowych statystyk, a nie chciało mi się liczyć. 8 zyskownych, 4 wtopione.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax #chwalesie
  • 46
Jeśli z powodzeniem uda mi się zamknąć rok, to opublikuję szczegółowy zapis transakcji z kwotami, zyskami stratami. Już dziś jednak mogę powiedzieć, że kwota startowa w tym eksperymencie jest dostępna dla przeciętnego wykopka i mieści się w wartości pomiędzy 1000 a 10 000 zł. Więc rozczaruję tych, którzy myśleli, że ruszyłem z miliona.

Wszystkie najlepsze deale pojawiły się we wpisach na tagu #gielda na etapie planowania wejścia lub tuż po, ale w
@DJ007: gratuluje sukcesów, widać napracowko.

transakcji z wysokim potencjałem risk/reward.


Chyba na odwrót?

akapit od nadmiarowych profitach


Uważam ze miałbyś lepszy wynik ograniczając ryzyko na podwyższonych zyskach i wrzucając je do standardowej puli

Ile średnio czasu spędzałeś na analizowaniu rynków? Tylko tak szczerze, przeglądanie tagu giełda czy wsb na Reddit tez się liczy
@garbaty33:
Dobrze piszesz, ja myśląc risk/reward ciągle w głowie mam zysk/strata, sam się łapię, że powinno być na odwrót.

Uważam ze miałbyś lepszy wynik ograniczając ryzyko na podwyższonych zyskach i wrzucając je do standardowej puli


Przeanalizuję, ale na ten moment wnioski mam takie, że warto to robić.

Ile średnio czasu spędzałeś na analizowaniu rynków? Tylko tak szczerze, przeglądanie tagu giełda czy wsb na Reddit tez się liczy


Nie siedzę na reddit.
masz policzony średni czas pracy nad tym czy nie liczysz tego? Jeśli nie to na przyszły rok możesz wprowadzić do analizy. Myślałeś nad tym żeby monetyzować w jakiś sposób swoje działania rynkowe?


@garbaty33: Ja tego nie liczę, bo nie zaburza to innych obowiązków. Co do monetyzacji - jak przeciągnę rok z sukcesem, to może coś wymyślę. Jeśli mam coś robić, to musi to być evidence-based.
@DJ007: stosujesz te same metody do otwierania pozycji i zamykania? W sensie widzisz RGR i na tej podstawie otwierasz i zamykasz, czy otwierasz biorąc sygnał z kanału i zamykasz przy formacji?
W sensie widzisz RGR i na tej podstawie otwierasz i zamykasz, czy otwierasz biorąc sygnał z kanału i zamykasz przy formacji?


@spinel: Jak mam np RGR na dziennym, to gram do zasięgu, ale wejścia wewnątrz zasięgu czasem opieram na tym co widzę na 5m lub 1h
@DJ007: nie neguje tego co osiągnąłeś i chciałbym to samo - ale jakim cudem rysowanie po wykresie, pomaga wygrywać pieniądze w zakładach, biorąc pod uwagę że nikt nie zna przyszłości? W sensie działa to tak, że im więcej osób zagra tak samo to tym więcej zarobi?
jakim cudem rysowanie po wykresie, pomaga wygrywać pieniądze w zakładach,


@interpenetrate: Samo rysowanie nic nie da. Ale w wielkim uproszczeniu: akumulacja i dystrybucja dowolnego aktywa na rynku zostawia ślad na wykresie. To ślady przepływu pieniędzy, popytu i podaży. Ja te ślady zbieram do kupy i stawiam kasę na dany kierunek licząc na bazie statystyk, że trafię. Gdy nie trafiam to uciekam na małej stracie, a gdy trafiam to staram się wyciągnąć