Wpis z mikrobloga

@SlodzeGorzkieZale: Zależy jak leży. W głównej mierze uważam, że zemsta to oznaka słabości, ale w niektórych przypadkach np. rodzina, to prawdopodobnie bym się zemścił i to dość znacznie. Rodzina, to dla mnie świętość. Mam jeden taki przypadek w rodzinie, ale coś mnie jednak trzyma przed zemstą, bo wiem jak się to skończy. Mówiąc wprost jestem #!$%@? w takich przypadkach i dla swojego dobra odpuszczam.
@BronzeAgeCollapse: Słabością jest dopuszczenie do sytuacji, gdzie zemsta jest uzasadniona. Aby skutecznie się zemścić trzeba mieć odwagę, a odwaga to odwrotność słabości. Najlepiej mścić się natychmiast. W tej samej chwili lub zemścić się w trakcie wyrządzania tobie szkody, tak aby osobie, która coś próbuje się nie udało i żeby żałowała, że w ogóle o tym pomyślała.

Brak zemsty daje fałszywe przyzwolenie na złe traktowanie ciebie. Na dalsze wyrządzanie ci krzwydy. Zachęca
domyślnie przyjąłem zasadę: oko za oko


@SlodzeGorzkieZale: Dalej za malo danych.

Mi chodzilo o cos innego. Dla obrazu:
W robocie masz kolesie co robi Ci pod gorke, rzuca klody pod nogi itp. Masz wywalone bo wiesz ze masz duzo lepsza pozycje i pzelozeni widza co jest grane - jestes bezpieczny.

Ale ten sa koles robi tak kademu. Miedzy innymi nowoprzyjetym - nawet takim ktorzy rokuja. Nowi jak to nowi - wystrachani.
@Nemayu:

Brak zemsty daje fałszywe przyzwolenie na złe traktowanie ciebie. Na dalsze wyrządzanie ci krzwydy. Zachęca do dalszego podejmowania prób.


imo brak konsekwencji i kary za swoje czyny a niekoniecznie zemsta zachęca do dalszej przemocy
@BronzeAgeCollapse:

brak konsekwencji i kary za swoje czyny


Brak zemsty.

zemsta «odwet za doznaną krzywdę»
odwet
1. «odwzajemnienie złem za zło»

Czy konsekwencje i kara dla sprawcy będzie dla niego złem? Tak. Czy wyrządzamy mu tym krzywdę? Tak. Pokazujemy swoją przewagę? Tak.