Wpis z mikrobloga

Tydzień temu pytałem o jakieś pierwsze #4x4 #offroad #motoryzacja
Oglądnąłem chyba 3 sztuki w cenie od 9 do 15k i były to takie padliny że aż szkoda słów. VItara która miała ramę zamalowaną świeżo chyba dysperbitem etc
I tak przeglądam sobie ogłoszenia ciągle i wpadły mi teraz takie 2 Ferozy
https://www.olx.pl/d/oferta/daihatsu-feroza-4x4-lpg-CID5-IDR8mg7.html
https://www.olx.pl/d/oferta/daihatsu-feroza-1-6-gaz-CID5-IDR4J5y.html

Czy możecie rzucić okiem, bo ostatnie wycieczki weekendowe bardziej mnie załamały niż zadowoliły ;(
Znalazłem także jakieś Pajero, ale czytanie w internecie nie zachęca raczej do oglądania, bo albo będzie max zgnite w tej cenie, albo coś innego zepsute
https://www.olx.pl/d/oferta/mitsubishi-pajero-2-2-5-tdi-off-road-terenowe-opony-feroza-vitara-CID5-IDR0OJH.html
  • 17
@odPrzegrywadoPrzegrywa: pierwsza feroza, kompletnie brak zdjęć podwozia, zwykle 'dziadki' wcale tam nie zaglądają... jak masz blisko i Ci się nudzi to warto skoczyć, jak nie to nie :P

druga feroza, no jakoś to wygląda, pytanie czy wysłał akurat ten kawałek który jest dobry, czy faktycznie nie ma tragedii :)

pajerak odpada w ogóle, w tym to dopiero ramy gniją... a ta 'była już naprawiana', skoro nie wstawił zdjęć ramy a napisał
@odPrzegrywadoPrzegrywa: Jak masz 18k oddam ci moje Pajero 2 3D 2.5td, rama nowa kupiona w serwisie mitsu 2 lata temu. Bo sam od dłuższego czasu szukam 7 osobowego już.
Właśnie się robi nowy lift z przodu na dobinsonie +3 cale.
Do zrobienia jest pas pod tylną klapą, ranty nadkoli z tyłu. Wszelkie reparaturki są kupione i czekają na blacharza poleconego przez @MrTurtle który u niego robił właśnie ferozę
T.....o - @odPrzegrywadoPrzegrywa: Jak masz 18k oddam ci moje Pajero 2 3D 2.5td, rama...

źródło: comment_1664440771bF2ZJuUxyDeNZmMKiftNJ8.jpg

Pobierz
@odPrzegrywadoPrzegrywa: zaraz mnie ktoś zje że frota nie robi w terenie, ale wśród najtańszych terenówek można wyrwać jeszcze niecałkiem przegnitą fronterę, moje pierwsze 4x4 to była frotka i po kilku poprawkach naprawdę można się bawić. No i jest duża szansa dostać ją w Twoim zakresie cenowym
@odPrzegrywadoPrzegrywa: Powiem tak, Misiek od @Tonari_Totoro to świetna opcja. Wszystko porobione, wpompowana masa kasy w budę i ramę (tu serio zajebiście zrobiona robota) i cena dobra. Kupisz inne 5, może nawet 10k taniej a wpakujesz 15 albo będziesz przeklinać ciągłe awarie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Druga Feroza Ciekawa, wizualnie ładna i prosta jeśli chodzi o budę, wnętrze zadbane. Ktoś też trochę w nią wsadził, strzelam, że jest
@odPrzegrywadoPrzegrywa ogólnie też pytałem tu kiedyś o ferozy bo mi się podobały, ale też weź pod uwagę dostępność części, bo podobno czasem trzeba szukać czegoś dłużej niż do jakiegoś pierwszego lepszego suzuki.
No i tak jak mówią wszyscy - kupisz za 15 a i tak dołożysz zaraz więcej a zaraz zaczną wyskakiwać kwiatki z dupy co człowiek nawet nie śnił. Pajero os Tonariego z 2 letnia ramą to jest coś do czego
@odPrzegrywadoPrzegrywa: teraz stoi na warsztacie na nowe drążki reakcyjne + nowe hamulce i tarcze kotwiczne.
Mechanicznie porobiony silnik, skrzynia, reduktor.
Czasem strzela przegub wewnętrzny lewy i tyle z usterek.
Blacharsko:
-obtarte ranty tylne od krzyżowania które skorodowały (opony obcierały przy lifcie +2" teraz jest już+3")
-pas tylny pod klapą ma 2 dziury do łatania
-wgnieciony próg prawy (ale bez żadnej korozji)
Są kupione reperaturki tylnych błotników za 700zł duńskie żeby zrobić