Wpis z mikrobloga

Chcialem to tłumaczyć, ale nie ma sensu dublować się z WarTranslated

Kolejny dowódca z trybuny przedstawia zmobilizowanym dosyć przykrą rzeczywistość rosyjskiej armii

- żadnej rotacji, a przynajmniej nic o niej nie wie
- nie ma pojęcia, z kim pracuje, bo go ściągnęli z urlopu i przypisali ludzi
- nie jest nawet pewien czy później będzie nimi dowodził
- nie wie, gdzie zostaną wysłani.
- Szkolenie miesiąc, a potem wysyłka wiadomo gdzie
- nie ma pojęcia, w co zostaną wyposażeni
- jak ktoś nie widzi to nie problem. Będzie strzelać

#aryoconcent #wojna #rosja #donbaswar #ukraina
https://zrzutka.pl/vadmsb - drony dla ukraińskiej armii
https://buycoffee.to/_234_2S - wesprzyj moje hobby
Aryo - Chcialem to tłumaczyć, ale nie ma sensu dublować się z WarTranslated

Kolejn...
  • 12
Tłumaczenie na twitterze ktoś zrobił wczoraj po polsku.

Nic nie wiem o rotacji. Tak jak wy, przyjechałem tu 3 dni temu. Zostałem zabrany z urlopu i wyznaczony na dowódcę pułku, którego nie sformowałem, widzę go po raz pierwszy. Pracuję z wami od podstaw. Nawet nie wiem, czy pojadę z wami na Ukrainę, 50/50. Albo jadę z wami, albo was przekazuję. Nie wiem też, dokąd nas wyślą. Może pojadę z wami na Ukrainę,
@Aryo: Swoją drogą może się doszukuję ale gość zdaje się być nieco ogarnięty i podtekst tego przemówienia zdaje się iść w stronę "widzę te wszystkie absurdy ale nie mogę nic zrobić, taki przykaz z góry". Gdzieś czytałem że Rosjanie nadwyraz często używają ironii bo mówiąc o władzy często niebezpiecznie jest mówić rzeczy wprost. Może to przykład takiego zachowania, albo zbyt głęboko się doszukuję( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja też nie mogę.Mam też przepukliny kręgosłupa, problemy z kolanem, jestem półślepy, żyję tylko na tabletkach i środkach przeciwbólowych. Widzę was, więc się aż tak nie martwcie


@Kagernak: gieroj maładiec

Będziemy strzelać. Co tym gadasz z tym "nie widzę celu?". Będziemy strzelać i koniec


@Kagernak: przecież to jest "Kapitan Bomba" w realnym świecie.
@Aryo nie rozumiem ich motywacji. Widzą wyraźnie wszelkie absurdy. Wkurza ich to, ale mimo to pokornie idą.
Ten dowodzący tak samo. Niby mu się to nie podoba, ale i tak wyraźnie mówi że będzie ich zmuszał aby szli.
Nie ma w ogóle woli buntu.

Skad to się bierze? Wojsko tak ryje banię? Czy to poczucie obowiązku za kraj.

""
No kazali skoczyć bez spadachronu. Wiedzieliśmy że to głupie. No ale jak rozkaz