Wpis z mikrobloga

@marekpieczarek123: Niestety jesteś w czarnej, zaraz dojebią ceną 2000 zł za ponad 2000kWh rocznie, wiec nawet jak założysz Pv i ona naprodukuje Ci nadwyżkę i zapłacą Ci powiedzmy 1000 zł za każdą MWh, to potrzebujesz i tak zrobić ponad 2x większa instalacje niż jeszcze za czasów prosumenta, żeby się spięło… powodzenia właścicielem pomp ciepła bez Pv na prosumencie…
@marekpieczarek123: opłaca się tak samo jak 5 lat temu. Cena pradu jest powiazana z ceną węgla, gazu i innych surowców w których profukuje się prąd. Wzrost ceny energii == wzrost cen ygazu i węgla
Pompa ciepła ma sprawność więszką niż piec na gaz i węgiel bo potrafi dostarczyc do domu 100-200% energii jaka jest zmagazynowana w węglu/gazie.

Oczywiścoie tak korzystnych cen jak są w końcówce tego roku dla pomp ciepła nie
@zibizz1: Taaa, bierzmy dzisiejsza cenę 400 zł za MWh i sprzedajemy do energetyki za 1000 zł to nawet można zarobić. Ale proszę powiedź mi, co będzie gdy ceny wyskoczą do 2000 zł, co zapowiada rząd, a ty nadal będziesz sprzedawał do energetyki za 1000 zł?
@Cygan_Wojtus: Ja nie mówie o tym. (PV)

Ja mówie o tym że kiedyś wegiel był po 800zł/tona a prąd po 60gr/kWh
teraz jest 3000zł tona a energie elektryczna 60gr/kWh
Jesli w przyszłym roku ma być cał yczas wegiel po 3tys/tona to kWh powinna kosztować 2,25 PLN
I wtedy pompa ciepła bedzie sie tak samo opłacac jak kilka lat temu