Wpis z mikrobloga

Jak oceniacie powodzenie w wysyłaniu CV do firm, które nie wystawiły ogłoszenia na dane stanowisko? Sprawdziło się to kiedykolwiek u Was?

Teoretycznie nic się na tym nie traci. Może Cię oleją, ale może tym razem nie, więc powinna to być dobra praktyka, aby zwiększyć prawdopodobieństwo znalezienia fajnej oferty.

Powinno to być szczególnie warte do rozważenia dla osób, które mają problem ze znalezieniem czegoś: juniorzy lub osoby parające się zawodem o mniejszym popycie. Zgodzicie się ze mną?

#praca #pracabaza #pytanie #it #programista15k #programowanie
  • 17
Sprawdziło się to kiedykolwiek u Was?


@Ardeo: Tak, wyslalem cv na staz, nieaktualne oglosznie ktore dostalem od kolegi. Odezwali sie po 6 miesiacach i zaprosili mnie na rozmowe.

Teoretycznie nic się na tym nie traci.

@Ardeo: Tracisz bardzo duzo, rynek jest bardzo maly, spamowanie CV na nieistniejace ogloszenia powoduje, zapamietanie twojej "kandydatury".

powinna to być dobra praktyka, aby zwiększyć prawdopodobieństwo znalezienia fajnej oferty.

@Ardeo: Zwiekszenie swoich umiejetnosci to jest
@Proogramista: ja się nie obrażam na firmę, która wysyła do mnie zapytanie czy nie chciałbym pracy, więc dlaczego firma miałby się obrazić z tego powodu?
Jeżeli z takiego powodu nie rozpatrzyliby mojej kandydatury to chyba nawet dobrze wyjdzie, że nie nawiążemy współpracy.
Nie mówiłem również o bezmyślnym spamowaniu, tylko celowaniem aplikację w konkretną branże, którą dane CV może zainteresować.

Zwiekszenie swoich umiejetnosci to jest klucz


To akurat +1, ale nie zawsze
więc dlaczego firma miałby się obrazić z tego powodu?


@Ardeo: Bo firma wysyla tylko lakoniczne zaproszenie, ty wysylasz swoje cv na oficjalna sktrzynke mailowa, w powaznych firmach tego sie nie ignoruje, ty bez problemu mozesz to zrobic.

Nie rozumiem kolejnego zdania, skoro firma ignoruje twoj spam to jest zla?

, tylko celowaniem aplikację w konkretną branże

@Ardeo: Jak targetujesz swoj spam nikogo nie obchodzi, skoro firma nie szuka, twoja aplikacja
Nie rozumiem kolejnego zdania, skoro firma ignoruje twoj spam to jest zla?


@Proogramista: w drugim zdaniu miało być "Jeżeli z takiego powodu nie rozpatrzyliby mojej kolejnej w przyszłości kandydatury to chyba nawet dobrze wyjdzie, że nie nawiążemy współpracy."

W sensie wiem, że kilku firmom w taki sposób wyślę zbędną wiadomość, ale uważanie tego za nie wiadomo jaką krzywdę, jest dla mnie śmieszne. To nie powinno się nawet kwalifikować jako spam, gdyż
w drugim zdaniu miało być


@Ardeo: No ok, ale znowu nie rozumiesz sedna sprawy. To TY jestes spamerem, to TY nie rozumiesz ogloszen, to TY nie potrafisz wyslac swojego CV. Skoro od poczatku firma ignoruje takich "kandydatow" to nie firma jest problemem, tylko TY. To nie ty jestes/masz przyslowiowe high ground.

ale uważanie tego za nie wiadomo jaką krzywdę, jest dla mnie śmieszne.

@Ardeo: Ale nikt tak nie mysli. Nikogo
Rekrutowalem tysiace osob, wiec troche doswiadczenia mam.


@Proogramista: no właśnie widać jak tym przesiąknąłeś, straszna toksyczność się wylewa ze sposobu w jaki piszesz. I ponawiam tezę, że nie chce pracować z ludźmi którzy myślą jak ty. Więc ostatecznie wychodzi na plus.

A jeżeli wszyscy tacy są, to trudno.
straszna toksyczność się wylewa ze sposobu w jaki piszesz

@Ardeo: Bo twoja wizja swiata odbiega od rzeczywistosci?

I ponawiam tezę, że nie chce pracować z ludźmi którzy myślą jak ty.

@Ardeo: Nie martw sie, nigdy nie bedziesz.

Więc ostatecznie wychodzi na plus.

@Ardeo: Znowu, twoja, bardzo waska wizja swiata. Opierasz ja na kompletnym braku doswiadczenia i wiedzy.

@Ardeo masz juz pierwszego klakiera @cppguy poklepie ciebie po pleckach, pochwali twoj
@Proogramista:
Od tego tam jesteś, żeby przyjmować takie papierki. Czarnolistując robisz problem jedynie sobie. "Niechciane" CV i tak będą napływać, i tak. Utrudniasz pracę tylko sobie.

Czy lista spamu jest gorsza od nieistnienia? Nie, bo tak czy siak pracy nie ma, a liczy się efekt końcowy. Z takiej listy spamu można kogoś zawsze wygrzebać. CV, którego nie ma nie można przeczytać.
Od tego tam jesteś, żeby przyjmować takie papierki. Czarnolistując robisz problem jedynie sobie. "Niechciane" CV i tak będą napływać, i tak. Utrudniasz pracę tylko sobie.


@Nemayu: Czy ty masz wylew? Bo te kilka zdan nawet nie sa po polsku.

Czy lista spamu jest gorsza od nieistnienia? Nie,

@Nemayu: Tak, bo jak kiedys beda szukali to nie dostaniesz odpowiedz.

Z takiej listy spamu można kogoś zawsze wygrzebać.

@Nemayu: To po
@Ardeo: Tak dostałem pierwszą pracę. Znalazłem firmy, które miały ogłoszenia na technologię, która mnie interesowała, nie ważne czy junior, senior, lead, wysłałem do wszystkich i trafiłem w końcu do firmy, która szukała seniora.
@Proogramista:

Bo te kilka zdan nawet nie sa po polsku.

Jak już to 'nie jest'. Tyle na temat twoich umiejętności czytania i pisania. Piszesz jakbyś miał wylew, czytasz tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Normalne zdania napisane po polsku, poprawne pod każdym względem, ale ty masz jakiś udar.

Tak, bo jak kiedys beda szukali to nie dostaniesz odpowiedz.

Wtedy będziesz już w
@Ardeo wg mnie to jest bez sensu, bo wiele firm w ogóle samodzielnie nie szuka tylko zleca jakieś firmie by im ludzi znalazła. Zatem wrzucając CV do jakieś firmy nie będącej leasingiem ludzi to to CV nigdy nie zostanie zobaczone przez kogoś decyzyjnego. Mi się nawet zdarzyło, że do kilku firm kiedyś wysyłałam CV mimo że nie mieli aktualnie ofert dla mnie, ale to było bez sensu bo nikt się nie odezwał,