Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenia #turystyka
Cześć Mirki Miereczki. Mam pewien problem z odzyskaniem pieniędzy z ubezpieczenia od firmy #uniqa. W skrócie: wykupiłem przed urlopem podstawowe ubezpieczenie na ryzyko rezygnacji. Okazało się, że muszę niestety z niego skorzystać i odwołać wyjazd, bo młody dostał zapalenia ucha, które lekarz w opinii nazwał jako przewlekle zapalenie. Dodam, że wyjazd wiązał się z lotem, a w opinii lekarskiej była rekomendacja, żeby nie lecieć. I tu zaczyna się problem, bo cudowna firma ubezpieczeniowa twierdzi, że nie należy mi się odszkodowanie z racji choroby przewlekłej. Nie zgadzam się z tym, ponieważ, zgodnie z ich regulaminem powinienem wiedzieć o chorobie przed wykupem ubezpieczenia (opinia była po zakupie, wcześniej nigdy nie było takiej informacji podczas wizyt u lekarzy) oraz zgodnie z definicją choroby przewlekłej trwa ona od dłuższego czasu jest leczona w sposób viaglu. Dwa razy pisałem o powyższym w odwołaniu, ale oczywiście szanowne towarzystwo ciągle mi je odrzuca.
Czy możecie polecić jakąś kancelarie, która jest dobra i w rozsądnych pieniądzach pomogą mi załatwić sprawę?
  • 6
a w opinii lekarskiej była rekomendacja, żeby nie lecieć.


@Siwejajko: Pisz odwołanie i od tego zacznij. Opisz całość sytuacji, dołącz opinię lekarską

Wyślij DW to pismo na adresy
Rzecznik Finansowy
biuro@rf.gov.pl

KNF prowadzi nadzór nad działalnością zakładów ubezpieczeń.
zgloszenia@knf.gov.pl

Ewentualnie niech ci napisze to jakiś adwokat/radca prawny.
@Siwejajko: Tak po prawdzie to wszystko wina tego co lekarz napisał, gdyby napisał zapalenie ucha to byłoby ok, ale skoro przewlekłe zapalenie (skąd wiedział że przewlekłe skoro byliście u niego pierwszy raz? chyba że wcześniej chodziliście prywatnie i niema żadnej dokumentacji medycznej i teraz na cwaniaka zagrywasz że niema dowodów) to OWU mówi jasno że choroby przewlekłe są wyłączone (można to wykupić).
@sayanek: Jak zobaczyłem jego wpis to wiedziałem, że to może być problem, ale twierdzi że ta choroba ma.taki kod i nie może zmienić. Nie jestem z tych, którzy dla paru zł oszczędności ryzykują kilka tys. W OWU jest wyłączenie, zgadzam się, ale jest jak byk napisane, że należy o tym wiedzieć wcześniej. Dzieciak miał bilans dwa miesiące wcześniej robiony, był również na kontroli laryngologa i żadnego słowa o przewlekłym zapaleniu.