Wpis z mikrobloga

Ankieta time.

Czy uważasz że jesteś w stanie osiągnąć szczyt swojej kariery w IT mieszkając w Polsce ale pracując tylko zdalnie?
a) Tak, na każdą ofertą pracy biurowej znajdę jeszcze lepszą zdalna
b) Nie, firmy pracujące z biura w Polsce są w stanie popchnąć moją karierę seniora do przodu

#programista15k

jak wyżej

  • Tak 83.8% (62)
  • Nie 16.2% (12)

Oddanych głosów: 74

  • 13
  • Odpowiedz
@villager: Co to HRowiec pod przykrywką? :D:D Oczywiście, że praca zdalna jest w #!$%@? lepsza, pomijam tych co potrzebują kontaktów międzyludzkich, ale prawda taka, że większość ludzi z IT nie potrzebuje. Nie tracisz czasu na dojazd tylko na rozwój. Wideokonferencja pozwoli omówić każdą sprawę. Nad czym tu się zastanawiać.
  • Odpowiedz
@Melisandre: no jest lepsza, ale jak człowiek próbuje przebić przeklęty szklany sufit, to czasem go nachodzą takie rozważania, czy nie skreśla niektórych ofert zbyt pochopnie xD
  • Odpowiedz
@Melisandre: a to że wideokonferencja jest lepsza to wiadomo, tylko chodzi o firmy które mają to w dupie i zatrudniają jedynie 100% biuro albo hybrodowo (jeden ciul) np. taki Google, Amazon itd
  • Odpowiedz
@villager: Ja szukałam pracy 100% zdalnej, oferty hybrydowe odrzucałam nawet jeśli firma była 'lepsza'. Moim priorytetem jest praca z domu bez marnotrawienia czasu na dojazdy a prestiżowość firmy jest dużo dalej w moich priorytetach. Polecam się tym nie przejmować. Liczą się umiejętności a nie nazwa firmy.
  • Odpowiedz
@Melisandre: nie chodzi o prestiż i kariere a o hajs, tylko moze to ujalem w ladniejszych slowach ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sensie ten prestiż ma cie docelowo zaprowadzic pozniej do top hajsu - w teorii
  • Odpowiedz
Polecam szukać pracy w pełni zdalnej dla firm spoza Polski. Praca zdalna i zarobki lepsze niż w polskich firmach w jednym.


@fizyk20: Też tak nie do końca.
Może hajs tak, ale trzeba sobie też przekalkulować. Firmy z Polski znowu podbiły widły bo widzą, że zagranica podkrada ludzi.
Do tego w firmach z Polski często masz standardowy pakiet benefitów. Nie wiem jak inni, ale ja lubię wyskoczyć na siłownię czy basen i
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Że trzeba sobie przekalkulować to się zgadzam. Jeszcze dużą wadą pracy dla zagranicy może być brak płatnych urlopów - chociaż to też zależy od firmy. W jednej nie miałem, teraz znowu mam.
Ale akurat multisport czy prywatne ubezpieczenie to raczej nie są takie kwoty, żeby zrobiły istotny uszczerbek w różnicy na korzyść zagranicznych ofert, przynajmniej w moim doświadczeniu.
  • Odpowiedz
Czy uważasz że jesteś w stanie osiągnąć szczyt swojej kariery w IT mieszkając w Polsce ale pracując tylko zdalnie?


@villager: Zmień

Polsce


Na UK lub USA i można się zgadzać. Rynek IT w Polsce to nieporozumienie, G traktuje polske jako najtańsza lokacje na całym świecie. Pojedyncze topowe firmy otwierają u nas swoje biura, płacąc żenujące stawki. A co do pracy zdalnej, istnieje kilka firm z wysokim poziomiem technicznym z podejściem remote,
  • Odpowiedz
@RapIArbuzy: no niestety tak jest że bycie Polakiem w IT, to wbrew pozorom ludzi zachłyśniętych pracą w outsourcingu, jest #!$%@?. żeby dorwać się do jakichś ciekawszych stanowisk lub kontraktów ciągle musisz walczyć z korpobetonem, który nie chce zatrudniać polaków niezależnie od poziomu CV, bo tak. a mieszkając w UK/US karierę przyspieszasz na kiwnięcie palcem ()
  • Odpowiedz
który nie chce zatrudniać polaków niezależnie od poziomu CV


@villager: miałeś chyba na myśli ludzi mieszkających w Polsce, a niekoniecznie Polaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz