Wpis z mikrobloga

#wojsko Zauważyłem że odcinki kawalerii powietrznej wciąż są popularne i cytowane, nawet wsród młodych ludzi i młodych żołnierzy.

Ludziska piszą w stylu- to było wojsko, nie to co tera!
Pomijam januszy, bo oni mają swój świat, skupmy się na młodych.
Gdybyście dzisiaj trafili na pobór i doświadczyli tego rygoru, to wcale nie bylibyście lepsi od zamotanego Krasulaka. Niestety służba wojskowa to nie jest milusie środowisko gdzie spokojny kapral czy porucznik będzie każdego niańczył. Ciekaw jestem kto by to dzisiaj zniósł?
Po wejściu do jednostki i otrzymaniu umundurowania należało oddać do depozytu ubranie, przedmioty osobiste, telefon itd.

Wyobraźcie sobie że nie możecie się skontaktować z nikim, chyba że dowódca pozwoli wam iść do kantyny i kupić kartę telefoniczną do budki z której możecie zadzwonić.
Nie ma miejsca na prywatność, śpicie w izbach po 16-20 osób, więc walenie gruchy albo płacz do poduszki odpada.
Rano budzi was darcie ryja i macie 5 minut na pościelenie łóżka i ubranie się w strój sportowy, a potem zaprawa.

Nie macie dużej ilości pieniędzy, bo dobrze wiecie że łatwo zostać okradzionym, dostajecie gówniany żołd za który kupicie może dwie ramki fajek.
Za to teraz nowi mają świetny start- 4500 na rękę, telefonik, foty na insta, a i tak nie wytrzymują. Nie wytrzymują nawet zwrócenia uwagi, #!$%@? nie wolno bo by sie taki wyhuśtał od razu. Dokąd ten świat zmierza?

Mam wrażenie że cackanie się z młodzieżą kiedyś wyjdzie bokiem, bo na dużą skalę brak subordynacji jest osłabieniem zdolności bojowej.
#wojskopolskie #gownowpis #okboomer
Czyste_Buty - #wojsko Zauważyłem że odcinki kawalerii powietrznej wciąż są popularne ...
  • 8
@Czyste_Buty: W kawalerii pokazana jest głównie unitarka (szkolenie podstawowe trwające miesiąc) i tam owszem był #!$%@?, wieczna gonitwa i darcie ryja przez kaprali. Po przysiędze i oddelegowaniu na kompanie to był już inny świat - w miarę normalne podejście do ludzi, zajęcia, służby i przede wszystkim jakaś tam wolność (nikt normalny nie wytrzymałby takiego tempa na dłuższą metę). ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam wrażenie że cackanie się z młodzieżą kiedyś wyjdzie bokiem, bo na dużą skalę brak subordynacji jest osłabieniem zdolności bojowej.


@Czyste_Buty: wiadomo tylko darcie ryja robi komandosa, co tam jakieś lewackie wymysły o szanowaniu drugiej osoby xDD Sowieckie podejście dalej w obiegu widzę.
@Czyste_Buty: czytałem opinie oficerów ze Szwecji o szkoleniu rekrutów marines (bo Armia nie wrzeszczy tak na rekruta jak te dzbany z marines) i raczej miał duuuże wątpliwości czy to wrzeszczenie coś daje, raczej tylko dodaje stresu. Nie mówił, że na pewno jest to zła metoda ale zaznaczał, że w żadnej z Europejskich armii się z czymś takim nie spotkał i raczej nie widział żeby amerykański żołnierz górował jakoś nad Europejskim.
@mwmichal: Powiem ci tak- sam nie byłem jakimś specjalnym zwolennikiem „tresury”. Ale co masz zrobić jak do twojego plutonu trafi ci się #!$%@? mułem podwladny. A tacy się trafiają. Niektórzy wygladają jak miks autyzmu, #!$%@? i uposledzenia w stopniu lekkim. Co masz zrobic z gosciem ktory zachowuje się jak pod wpływem narkotyków, mimo że pod ich wpływem nie jest? Wydasz mu polecenie służbowe i albo zacznie dziwnie odpowiadać w stylu „a
Czyste_Buty - @mwmichal: Powiem ci tak- sam nie byłem jakimś specjalnym zwolennikiem ...