Wpis z mikrobloga

#tysiacmaph3 #heroes3 #homm3 #heroesofmightandmagic

629 - 2 = 627

Mapa "Perfect Equality" z Horn of Abyss, zagrana miastem "The Cove" - żeby je przetestować (zagrałem też w pierwszą mapę kampanii -> ale tam nie można budować praktycznie żadnych budynków).

Wybrałem bohatera który niczym Crag Hack miał umiejętność specjalną zwiększenie obrażeń w walce wręcz; przede wszystkim chciałem przetestować nowe jednostki.

Na początek uwagi co do samej mapy


Dzięki neutralnym potworkom komputer latał bohaterami ze statami 20-20-20-20 więc obrona zamków "świeżym" herosem była bez sensu. Ale tak czy siak wygrałem, głównie dzięki szybkiemu zdobyciu 2 zamku.

Pod koniec gry w karczmie był do kupienia zatłuczony przeze mnie jeden z wrogich bohaterów, co bardzo ułatwiło obronę (nawet bez artefaktów miał staty 15-15-15-15 i komputer uciekał jak go widział; mój main hero miał 40-20-20-20)

Ale przede wszystkim co do samego miasta: "the cove" czyli zatoki piratów. Jest utrzymane w dobrym klimacie; widać że jest mocno przygotowane pod kampanię.

Jednostki pierwszego poziomu są bardzo, bardzo słabe i praktycznie wszystko je zabija, ale są doskonałe do taktyk "hit and run" które bardzo lubią Rosjanie, którzy stworzyli dodatek (na youtube jest tona filmików, gdzie widać, jak komputer gania Rusałki z Confluxa, które są bardzo podobne). Dla mnie pierwszy poziom w późniejszej części gry to jednostki, które biorę tylko po to, żeby strzelały do nich wieże.

Drugi poziom to marynarze, którzy mają niezły przyrost i na tym się kończą ich zalety; dość przeciętna jednostka.

Trzeci poziom to piraci, których można ulepszyć aż dwa razy; ostatnie ulepszenie daje im umiejętność podobną do tego co mają mighty gorgony (podejrzewam, że to możliwość zabicia 1 wrogiej jednostki na każde 10 strzelców -> drżyjcie smoki). Mocno przypominają moją ulubioną jednostkę -> beholdery; ale chyba mają mało strzałów.

Czwarty poziom to latające ptaszyska. Są dość szybkie - ale słabe, przypominają mi niepopularnych lataczy z Rampartu.

Piąty poziom to czarodziejki, które wydają się być gorsze niż piraci na 3 poziomie - bardzo mało HP; kiepskie obrażenia; zdolność specjalna która wydaje się nie być zbyt przydatna (rzucanie czarów na wrogów po strzale) - choć może zależy to od szczęścia.

Szósty poziom to z kolei bardzo, bardzo ciekawe jednostki; które bez ulepszenia mają "tarczę" zdejmująca 30%, a po ulepszeniu - 60% obrażeń. Czyli można nimi latać po mapie i walczyć z wrogami bez strat. Taką mniej więcej miałem taktykę, na początku.

Ostatni poziom to smoki morskie, nie testowałem nieulepszonych; ulepszone są ok, choć nie latają, ani nie są zbyt szybkie. Nie miałem wiele możliwości zobaczyć w działaniu ich zdolności specjalnej czyli zatruwania oraz zemsty.

Dla mnie cały dodatek jest bardzo, bardzo na plus; przede wszystkim dlatego, że "trzyma" klimat heroes 3.

Dostępnych jest kilkanaście nowych lokacji, przede wszystkim takich gdzie walczy się z neutralnymi oddziałami w zamian za artefakt, nie jestem ich wielkim fanem, bo zazwyczaj czyści je komputer; ale to zawsze miła odmiana (bardzo podobała mi się "czarna wieża" gdzie walczy się z 1-4 smokami). Są też fajne wrota na morzu i inne morskie domki.

Zapowiada się ciekawa zabawa

Może pora reaktywować spamlistę, tak żeby dyskutować o Horn of Abyss?

: @Kozzie: @Dariel: @seeksoul: @Volter: @Nekron: @wdowapotedlarzu: @tuhna: @Kacc: @Vojtazzz: @Otsego_Amigo: @jordanos: @deyna: @Noct: @dzordzyk: @layla__: @OjciecMarek: @Dawidinho8 @Nenciak: @PanKawa: @Nekron: @NieznanyAleAmbitny: @Wozyack: @appylan: @cherrycoke2l: @fafner: @jantarka: @luxik: @badasq: @UlfNitjsefni: @WallyGator: @fledgeling: @d__g: @marchewkowa: @Ficu: @Deykun: @gruchacz: @SeniorSiara: @Sebeq92: @TomekNAUK: oraz goscinnie @Solymr:
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NieznanyAleAmbitny: graficznie prezentuje się bardzo dobrze - trzyma klimat HOMM3 (może nawet troszeczkę lepiej niż Conflux) + ma swoje pirackie smaczki (piraci, 6 poziomowe jaszczury "Nixy", smoki morskie).

Portrety pirackich bohaterów mogą razić, ale moim zdaniem nie ma to znaczenia.

Co może się nie podobać, to fakt, że podmienili portrety kilku zwykłym heroesom (z innych miast) oraz grafiki części jednostek (bodajże pikinierów); obiekty na mapie też trzymają klimat, choć czasem
  • Odpowiedz
Wersja 1.30 Horn of Abyss zajmuje ok. 150 megabajtów (instaluje się to do czystego katalogu z SOD!!!). Ma też magiczny launcher, który pozwala ją z automatu patchować; ale wyglądało to tak, że patchowanie do 1.31 polegało na ponownym ściągnięciu 150MB.

Jeśli masz problemy z netem, to najlepiej ściągnij gdzieś najnowszą wersję i wyłącz patchowanie (jest takie okienko w opcjach launchera).

Wadą jest to, że mod lubi się zawiesić (około 2 razy na
  • Odpowiedz
@fledgeling: jestem n------y jak szpak, ale wpadłem na świetny pomysł. Ściągnę to sobie, a jak mi nie pójdzie to się w-----ę. Będę albo spamował wrażeniami z gry albo narzekaniem, że nie działa i ten dodatek to grzybnia.

A lata to dodatkiem HD?

Na moim windowsie 8.0 już czuję, że to będzie krzaczorzyć:((
  • Odpowiedz