Wpis z mikrobloga

@Stashqo: tak! Jak wrażenia? Da się zobaczyć naprawdę sporo czy raczej kilkanaście sekund i po wszystkim i to z daleka? Czy miałeś lornetkę swoją czy udostępnili Ci na łodzi? Z jaką firmą wypłynąłeś i czy łódź, którą pływałeś nie okazała się kompletnym złomem (jak to czasem piszą w komentarzach)? Czy byłeś na rejsie 4h czy 8h? Byłeś zimą czy w lato?
@kwiatekbzu: Ja się w tym roku wybieram z niebieskim. W Tromso będziemy pod koniec listopada wiec powinnismy się załapać, muszę tylko znaleźć ludzi którzy ogarniają takie wycieczki. Masz może jakieś namiary?
@kwiatekbzu: Dżizas, dużo pytań. Nam się podobało, chociaż niewiele zobaczyliśmy bo byliśmy pod koniec stycznia i humbaki już odpłynęły, trzeba celować raczej w terminy od końca listopada do początku stycznia. Widzieliśmy tylko morświny i orkę z daleka. Wciąż warto bo sam rejs był bardzo fajny ze względu na widoki. Łódka była nowa i fajna, w środku cieplutko i przeszklone (zob fotkę), przewodnik woła na zewnątrz jak tylko coś się pokaże. Lornetki
Pobierz Stashqo - @kwiatekbzu: Dżizas, dużo pytań. Nam się podobało, chociaż niewiele zobaczy...
źródło: comment_1664256689ClwyJd0X0dMvIZo5yzkfUA.jpg
@Stashqo: dziękuję za odpowiedzi! :) Czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć czy w trakcie poszukiwania wielorybów są prowadzone przez przewodnika jakieś mini wykłady na temat poszczególnych wielorybów, samego regionu itp? Gdzieś na YT widziałam, że było coś takiego prowadzone, ale filmik raczej nie był najnowszy.

@Stonka_88: niestety nie mam, ale rozglądam się na stronie getyourguide plus jeszcze znalazłam wczoraj taką stronkę: https://www.arcticwhaletours.com/winter-whale-safari?fbclid=IwAR1qBMgPi3_tpMJHvKHA49M4jZfI1zmVh3XjiANy1cs3yMfrUzSMd7HBWEA

Mi się marzy zaraz na poczatku grudnia, ale nie
@kwiatekbzu: tak, był tam element edukacyjny i trochę wiedzy i ciekawostek rzucali. U nas pilotem była nie jakaś tam dziunia z łapanki, która jest tam dla dniówki, tylko faktycznie naukowiec z jakiegoś instytutu badań morskich (nie pamiętam dokładnie), więc całkiem merytorycznie. Oczywiście im aktywniejsza grupa tym więcej da się wyciągnąć.
@kwiatekbzu: No idea, różowy bookował także nie mam nawet jak po mailu sprawdzić, ale raczej pierwszy lub drugi wynik z googla po wpisaniu "whale safari Tromsø". Na pewno łódź hybrydowa i wypływała spod Clarion Hotel, być może to był Brim Explorer, ale serio nie pamiętam.
@kwiatekbzu: jak będziesz w Tromsø to polecam też do fokarium wstąpić, skromne ale ciekawe, tylko warto wcześniej sprawdzić pory karmienia bo wtedy jest też małe show ;) Możesz też wyjechać kolejką linową na górę dla widoków a na dobre piwko to koniecznie do Ølhallen ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kwiatekbzu: Pewnie :) na FB jest grupa Turyści Tromso i tam w plikach tej grupy są linki do stron które organizują takie wycieczki. Jak nie jesteś na fb to mogę Ci później te linki wygrzebać. Sama jeszcze nie wiem na którą się zdecydować, chyba podpytam na grupie którą polecają.
@Stonka_88: o, super, dzięki! Sprawdzę tę grupę na FB :)

@Stashqo: dziękuję za wskazówki. O fokarium nie czytałam, natomiast widziałam tę kolejkę linową i widoki są bardzo ciekawe. Ogólnie takie główne atrakcje, na które chciałabym pójść to oprócz wielorybów, byłoby szukanie zorzy polarnej, które odbywa się busami i trwa kilka godzin przez co niektóre firmy oferują również ognisko w trakcie podróży, co wydaje się być klimatycznym, oraz jazdę skuterami śnieżnymi