Wpis z mikrobloga

cześć
Dzisiaj chciałem Was zaprosić na Maderę. Podczas kwietniowej wizyty zebrałem materiał i przygotowałem film z najpiękniejszych zakątków wyspy :)

Link do filmu

Na filmie można zobaczyć:
- Miradouro do Ninho da Manta (punkt widokowy)
- szlak z Pico Arieiro na Pico Ruivo (tzw. Schody do Nieba)
- szlak z Pico Arieiro na Pico Ruivo
- Półwysep św. Wawrzyńca (Ponta de São Lourenço)
- okolica Teleférico da Rocha do Navio
- wodospad szlaku PR9 Levada do Caldeirão Verde
- tradycyjne domki maderskie
- Cabo Girao
- Wodospad Anjos
- miasteczko Ponta sa Sol
- wodospad na szlaku Levada das 25 Fontes
- Bica da Cana
- Miradouro da Raposeira (punkt widokowy)
- Miradouro da Garganta Funda (punkt widokowy i okolica Ponta do Pargo
- Achadas da Cruz
- Porto Moniz
- okolica Miradouro da Encumeada
- wodospad na drodze z Miradouro da Encumeada do Bica da Cana
- Las Wawrzynowy
- Ribeira da Janela
- Miradouro do Véu da Noiva (punkt widokowy)
- São Vicente
- Câmara de Lobos
- Miradouro do Paredão (punkt widokowy), Dolina Zakonnic
- Pestana (Funchal)
- Miradouro da Bica da Cana

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje

#antekpodrozuje #portugalia #madera #europa #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #ciekawostki #zainteresowania
antekwpodrozy - cześć
Dzisiaj chciałem Was zaprosić na Maderę. Podczas kwietniowej w...
  • 42
@Morbus
Autobus typu PKS xD - jak przyjedzie to przyjedzie a jak nie to nie. Na 5 prób pojechania nim, 2x nie przyjechał w ogóle. Za 400 zł auto na cały tydzień w sezonie, jaaasne xD. Ciekawe skąd to auto wziąłeś, chyba z dupy xD. Import samochodów jest limitowany przez przewodniczącego rządu Madery, który jest takim lokalnym watażką zadającym haraczu za sprowadzanie samochodów na wyspę, bo jedyny port jaki istnieje na wyspie,
@Flypho: nie byłem wszędzie ale dało radę pojechać w kilka miejsc autobusami, na wycieczki w góry znaleźliśmy lokalnych przewodników, którzy zawieźli nas vanem na start szlaku po czym odebrali na końcu za rozsądne pieniądze.
Byliśmy z różowym w tym roku poleciałem z nastawieniem ehh gdzieś trzeba jechać bo czekaliśmy do ostatniej chwili jak bilety stanieją za Azję no ale niestety ...

Madera to jedna wielka WIDOKÓWKA !!! JEST PRZEPIĘKNA !!!

Tylko taki protip

Nie szukać noclegu na Południu szczególnie w stolicy Funchal wyspa jest tak mała, że wszędzie spokojnie można dojechać autem z Hotelu na północy do Funchal mieliśmy 40 km = 45min drogi

Zrobiliśmy autem
Pobierz Grzesiek1010 - Byliśmy z różowym w tym roku poleciałem z nastawieniem ehh gdzieś trze...
źródło: comment_1664789243vd57Jsry4CsA1dMYLzHDiR.jpg
@pr0skater00: 25 euro za dzień po sezonie to chyba za fiata 500 i to przy odrobinie szczęścia. Ceny aut na Maderze poszybowały w stosunku do cen sprzed dwóch lat. W grudniu 2020 za nowego renault megane na 12 dni zapłaciłem 700zł, wtedy wyszło to około 12-13 euro za dzień.

Dzisiaj nie wynajmiesz nic sensownego za mniej niż 35 euro dziennie i to poza sezonem. W sezonie do ceny musisz dopisać jedynkę
@sultanomariano: ja zauważyłem że w Portugalii generalnie ceny za wynajem samochodów są znacznie wyższe niż w Hiszpanii - z tego co kojarzę na kanarach są znacznie lepsze oferty wynajmu niż na takiej właśnie Maderze
@sultanomariano: grudzień 2021, fiat panda 25e dziennie bez depozytu, rezerwowane z dwa miesiące wcześniej. Dla dwóch osób większego nie trzeba ;) chociaż aktualnie pewnie ceny są już wyższe, ale głównie chodzi mi o to że tam jest pogoda cały rok i nie trzeba się pchać koniecznie w czasie naszego lata