Wpis z mikrobloga

Taka jest niestety cena walki o swoje rodziny. Codziennie rannych lub zabitych zostaje kilkudziesięciu obrońców Ukrainy. Ci, którzy przeżyli mają PTSD, brak kończyn albo odłamki w ciele.

Tak. Piszę truizmy, ale pamiętajmy o tych ludziach. Ja np. jestem ojcem i się trochę rozkleiłem widząc tę dziewczynkę z niepełnosprawnym tatą. Tak wiem, że fajnie, że chociaż przeżył, a inne dzieci taty już nie zobaczą.

Przypominam o zrzutce dla polskich medyków pomagających Ukraińcom. Ich pomoc i dobre wyposażenie znacznie zwiększają szanse na przeżycie walczących Ukraińców oraz na to, że nasi medycy wrócą do Polski

https://zrzutka.pl/vx8u4a/s/namedyka?fbclid=IwAR0oFNwcR-dSCHogOn4pY9-QtdQ9jadDW2DRYwCloc-Cux9lgZ_K1iKYkiw

Pisałem o nich tutaj:\
https://www.wykop.pl/wpis/67840701/polscy-medycy-na-ukrainie-budzi-nas-krzyk-chlopako/

@wolskiowojnie wiem, że często pytam o różne rzeczy, ale może rzuciłbyś słówkiem na twitterze? ()
@Andromeda_YT Podobna prośba. Może youtube. Może społeczności na youtubie

#aryoconcent #wojna #rosja #donbaswar #ukraina
Aryo - Taka jest niestety cena walki o swoje rodziny. Codziennie rannych lub zabitych...
  • 29
@Zielony_Ogr: Te protezy trochę kosztują. Ukraina to był biedny kraj jeszcze przed wojną. W zależności od tego kim była osoba kaleka przed wojną, tylko części kalectwo nie będzie wielką przeszkodą przed powrotem do jakiejś pracy biurowej. Oczywiście protezy umożliwiłyby powrót do pracy. Ale te protezy wraz z leczeniem musiałby się opłacać a nie być większym kosztem niż to ile ten ktoś mógłby zarobić. A to że zarobi już na starcie nie
@Dragonan: @PedzacaGuma: oczywiście macie rację, ale bardziej mi chodziło o to, że takie mamy czasy że brak stopy czy brak nawet sporej części nogi nie sprawia że do końca życia taka osoba będzie jeździć na wózku.

Może będą jakieś zbiórki, może będzie jakaś pomoc międzynarodowa, może ci ludzie jednak dostaną szansę na normalne życie nawet bez nogi.
@Aryo: mam nadzieję, że Ukraina jak najszybciej poradzi sobie z tą zarazą a Pan Tata doczeka się jakiejś sensownej protezy i będzie mógł w miarę normalnie funkcjonować w wolnym kraju.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Aryo: Pytam się poważnie czy tak samo wzrusza Ciebie niepełnosprawny z Niemiec, Danii i Polski czy tylko z jednego kraju bo to już parodia co się wyprawia. Mam wrażenie, że dla niektórych Ukraińce to jakiś naród wybrany niczym jeden w Biblii