Wpis z mikrobloga

Interesujące jest, że facet ze specnazu nie boi się nawet samego Putina krytykować, na co nawet Girkin sobie nie pozwala. W wywiadzie zdradzone też jest, że w wojsku rosyjskim opinie o obecnym otoczeniu Putina są ogólnie dalekie od pozytywnych. Ciekawi mnie, na ile sami generałowie i Gru mieliby możliwość pozbycia się Putina w razie porażki nawet pomimo obecnej mobilizacji.

#wojna #wojsko #rosja #ukraina
Al-3_x - Interesujące jest, że facet ze specnazu nie boi się nawet samego Putina kryt...
  • 10
@Al-3_x: Suworow, ten taki co uciekł z GRU za zimnej wojny, użył ciekawej alegorii względem partii komunistycznej, KGB i armii. Otóż armia jest krokodylem, zaś partia i KGB dwoma treserami: żaden treser sam nie utrzyma w ryzach krokodyla, choć się nawzajem nienawidzą. Za to krokodyl nie potrzebuje żadnego tresera i zeżre obu, jeśli tylko da radę.
Nie wiem, kto teraz odgrywa rolę partii w Rosji, ale jednym z zadań FSB i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Al-3_x: wydaje mi się, że w Rosji ludziom związanym w ten czy inny sposób z władzą po prostu wolno dużo więcej niż szaraczkom. Tak jak bogatym wolno jechać przez korek nteksta sygnale jako karetka.