Wpis z mikrobloga

Cześć... Zakochany od dziecka w Ace Combat planuję przejść na DCS. Mam zatem kilka podstawowych chyba pytań...
Czy jest sens na początku kupować sobie HOTAS Warthog, czy może zestaw z pojedynczą przepustnicą (a nawet lepiej z podwójną) za 500-600 PLN na początku wystarczy? Budżet nie gra takiej roli, co po prostu sensowność zakupu.
Druga sprawa... Od czego zacząć i co da najwięcej frajdy... F/A-18, MIG-29, czy może SU-33? Albo czy może zacząć od Brrrrrr i potem przesiąść się na myśliwce? Zaznaczam, że to moje pierwsze zetknięcie z prawdziwym symulatorem i mechaniką lotu.
Po trzecie, czy brać lotniskowiec, albo scenariusze? W komplecie taniej( ͡° ͜ʖ ͡°)
I ostatnie... Czy pedały mocno ułatwiają rozgrywkę (w mysliwcach, albo w A10-C?
Z góry dzięki za pomoc

#dcs
  • 9
@Persil_w_gelu jak masz hajs to kupuj warthoga, wiecej przyciskow zawsze sie przyda. Sam na nim latam od kilku lat i jest ok. Zacznij sobie od samolotu full fidelity. Hornet albo f-16, ale polecam horneta bo wiecej uzbrojenia i carrier opsy. Supercarrier poki co bardziej role estetyczna pelni, aczkolwiek ja kupilem i podoba mi sie jak jego zaloga mnie zapina w katapulte. Co do scenariuszy to sa fajne kampanie np te od baltic
@Persil_w_gelu: THRUSTMASTER T16000M Flight Pack - może teraz na dniach dostaniesz na promocji poniżej 600PLN. Było kilka takich super promocji i masz wszystko w rozsądnej jakości do ceny. Pedały najbardziej ułatwiają lot śmigłowcami a w samolotach pedały są raczej do lekkich korekt jak obcykany masz już lot na danym samolocie. No może jeszcze do akrobacji jak jesteś już naprawdę dobry. Czasami masz hamulce na kołach do sterowania kołowaniem. Na początek chyba
@Persil_w_gelu: t16k wystarczy, a jak chcesz przepalić hajs to albo VKB albo virpill albo wingwing - żadnego warthoga od thrustmastera nie kupuj, @mikkeboss #!$%@? się zna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do modułów w dcsie na pierwszy zakup masz 50% zniżki + dwa tygodnie free triala na większość tego co mają w sklepie = na trialu wypróbuj parę modułów, popatrz co Ci się podoba i kup je
@Persil_w_gelu: Z doswiadczen wlasnych, bo od DCS odbilem sie ze 3 razy. TM1600+Flaming clifs 3+F-15C The Georgian War Сampaign. Jezeli przebijesz sie przez ta kampanie (calkiem przyjemna i zrobiona przez Polaka) i Ci sie spodoba, to zabieraj sie za jakiegos skomplikowanego ptaszka. Odbijalem sie, bo zaczynalem od full fidelity na ktorego trzeba poswiecic w ciul czasu, zeby jakkolwiek opanowac i nie rozbijac sie zaraz przy starcie ;) Przy takim F15 od
@Persil_w_gelu: Jak koledzy wcześniej mówili jak masz VR to super i korzystaj. Jak nie to jakiś head-tracking jest tak jakby niezbędny. Da się polatać, ale masz mocno ograniczone pole widzenia.

Latam na t16k i jest spoko. Wszystko co potrzebne zbindowane do HOTAS-a. Mam pedały ale jak zostało powiedziane wcześniej, w f-16 używam tylko przy kołowaniu i po lądowaniu.

Jak pójdziesz w VR to jeszcze tylko https://pointctrl.com/ i jest git (tylko trzeba