Wpis z mikrobloga

@Wewnetrzny_Recenzent nie wiem czemu jako petka siedział z recydywą, ja robię na petce więc nie wiem jak to wygląda na erce i czy są dopuszczalne jakieś odstępstwa.
Problematyczny skazany nie musi być niebezpieczny, to że jest ubrany na zielono nie znaczy że nie może być problematyczny. Problematyczny może być taki, który rzuca wyzwiskami, pomawia, jest skargowiczem i lepiej go nagrać żeby mieć podstawę do obrony przed jego wymyślanymi zarzutami. Jeżeli skazany odmawia
@ajag:

nie wiem czemu jako petka siedział z recydywą, ja robię na petce więc nie wiem jak to wygląda na erce i czy są dopuszczalne jakieś odstępstwa.


Na celach przejściowych też jest miszmasz. Kwaterują petki, erki i grypsujących, wszystko w jednym kotle. Dopiero po przyznaniu podgrupy następuje segregacja. Z tym że recydywa i multirecydywa ulega przedawnieniu po 5 latach po odbyciu części lub całości kary. Wracając do kamerek. SW nie ma
@Wewnetrzny_Recenzent akurat kwaterowanie grypsujących i niegrypsujacych w jednej celi to normalna sprawa, nie ma cel złożonych z samej grypsery, najczęściej jest to 1 grypsujący na 3 niegrypsujacych albo 2 na 2. Ale to akurat nie na większego znaczenia, bo nie oszukujmy się ale obecna grypsera to już nie to co kiedyś.
A co do cel przejściowych i mieszania erki z perka to jak wcześniej pisałem, nie mam pojęcia jak to wygląda bo
@analnydestruktor2: zawiasy, zdecydowanie do apelacji ale stary sie tak #!$%@?ł ze sprzedane wszystko w Pl i wyjazd za granicę nawet mu sie nie chcialo apelowac. On mial cele podwyzszonego ryzyka co jakis czas wpadali i cala cele przeszukiwali kibel bez jakiejs zaslony. Dla typa co nigdy nie mial problemow z prawem. Teraz to smieszki z tego ale w 2014 bylo to traumatyczne przeżycie
@tochybaananas: Istnieje wiele współczynników, które są identyczne dla tymczasowo aresztowanych jak i skazanych. Niewiele się różni tymczasowe aresztowanie od skazania, jeśli przebywasz w AŚ razem z osadzonymi skazanymi prawomocnymi wyrokami oczekującymi na komisję penitencjarną, która decyduję o przydzieleniu ciebie do danej podgrupy. Wszystko jest zawarte KKW.
Druga sprawa - jeżeli osadzony ma cukrzycę albo inna chorobę, wymagająca diety - ta kara nie może zostać przyznana.


@3dnow: oczywiscie, ze mozna ja przyznac, wystarczy opinia lekarza. A skoro ma zapewniona diete, to na ciul mu jeszcze zakupy?