Wpis z mikrobloga

@MientkiWafel Po dłuższym filmiku widać, że ewidentnie przyspieszyłeś po tym jak zobaczyłeś, że będzie chciał od razu wyjechać. Musisz mieć mocno spięta dupę skoro tak Cię zabolalo to, że nie "mogłeś zwiększać prędkości swojego pojazdu" zamiast po prostu zdjąć nogę z gazu i zapomnieć o całej sytuacji. Oby jak najmniej takich kierowców jak Ty, bo zachowania takie jak np. jazda na suwak zawsze będą problemem
@MientkiWafel Nie wiem też czy widzisz, ale to że nie jedzie nic za Tobą to nie znaczy, że nie jedzie nic z naprzeciwka. A widać zaraz jadące auto. Czasami jeśli zatrzymasz się zestawem i będziesz czekał, aż nikogo nie będzie na horyzoncie, żeby nie "wymusić" w Twoim rozumowaniu to zablokujesz skrzyżowanie na 15 minut
ewidentnie przyspieszyłeś po tym jak zobaczyłeś, że będzie chciał od razu wyjechać.


Nic takiego nie miało miejsca, jak tylko zauważyłem, że nie zamierza się zatrzymać przed wjazdem to zacząłem hamować.

Musisz mieć mocno spięta dupę skoro tak Cię zabolalo to, że nie "mogłeś zwiększać prędkości swojego pojazdu" zamiast po prostu zdjąć nogę z gazu i zapomnieć o całej sytuacji.


To jest tylko i wyłącznie twój punkt widzenia.

jazda na suwak zawsze będą
@MientkiWafel #!$%@? dopiero pytałeś czy mam pretensje o to czy "zwiększasz prędkość swojego pojazdu", a teraz jednak nie przyspieszyłeś xD Ewidentnie widać, że przyspieszasz. Ale chyba masz słaby wzrok skoro nie widzisz tego w filmiku oraz uważasz, że zacząłeś hamować od razu jak zauważyłeś, że nie zamierza się zatrzymać xD Gdyby tak było to zatrzymałbys sie jeszcze przed przejściem skoro nie jechałeś nawet z dopuszczalna prędkością. Ewentualnie oprócz badania wzroku zalecam przejrzeć
Chciałem tylko powiedzieć, że przy jeździe na suwak, chociaż masz pierwszeństwo to zdejmujesz nogę z gazu i dajesz wjechać komuś z drugiego pasa.


@BeatsByDre: to ty jeszcze nie wiesz, że jazda na suwak jest obowiązkowa? Co więcej, jeszcze lata temu zanim była obowiązkowa to starałem się na zwężkach stosować tę zasadę. Także o czym ty chłopie w ogóle gadasz XD kończę, bo już nie chce mi się polemizować o głupoty, siofer
@MientkiWafel Hehe gościu. Radzę się douczyć przepisów. Jazda na suwak jest obowiązkowa, ale nie oznacza to, że możesz #!$%@?ć się w kogoś kto np. nie chce Cię wpuścić. Jeśli zmieniasz pas to zawsze musisz ustąpić pierwszeństwa. Czyli jeśli ktoś zmienia pas nawet zgodnie z jazdą na suwak to i tak musi ustąpić. I jeśli ktoś kto jedzie swoim pasem uderzy w niego to niestety wina leży po stronie tego co zmieniał pas
nie oznacza to, że możesz #!$%@?ć się w kogoś kto np. nie chce Cię wpuścić


@BeatsByDre: nie musisz pisać oczywistości. Natomiast jak najbardziej może zostać strąbiony za niestosowanie się do przepisu i stwarzanie tym samym niebezpieczeństwa.

Art. 22 4a. W warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni z więcej niż jednym pasem ruchu w tym samym kierunku jazdy, w przypadku gdy nie istnieje możliwość kontynuacji jazdy pasem ruchu z powodu wystąpienia przeszkody