Wpis z mikrobloga

System został zbudowany w ten sposób, by popierać partie polityczne. Niestety co raz mniej ludzi ma jakieś własne poglądy. Żyjemy jak totalni niewolnicy. Mamy słuchać się partii, kibicować partii, a poglądy mieć takie, jakie nakazuje mieć partia.

Partyjniactwo zawładnęło życiem politycznym w Polsce i nie tylko w Polsce. To jest działalność wręcz mafijna. Brzydzę się tym i gardzę. W Polsce szczególnie to widać po wyborcach. Nawet jeśli partia robi fikołki, zaprzecza własnym poglądom i robi rzeczy, których nie da się wytłumaczyć, to jej wyborcy i tak staną w ich obronie.

Gorąco zachęcam do tego, by zacząć od szczebla samorządowego i organizować się samemu. Twórzcie włąsne ruchy lokalne, które startują w wyborach samorządowych. Na radnych, prezydentów, wójtów. Nie głosujcie na partyjniaków, którzy sprzedadzą was za rozkaz od centrali.

Partyjniactwo to największy wirus w polityce. Przez takie działanie Prawica broniła największych głupot Korwina, Osoby uważające się za liberałów broniły największych gospodarczych odchyłów PO w lewo, a wyborcy PiSu gotowi są żreć tynk ze ściany w imię partii.Nie róbcie tego i nie bądźcie tacy.

Pamiętajcie, że na szczeblu lokalnym ważniejsze jest to, w jaki sposób zagospodarujecie pieniędzmi w mieście/gminie/powiecie - kto zrobi wam chodnik, jak wykorzysta się środki z dofinansowań, a nie to czy urzędujący "władca" poprze Aborcję, LGBT czy będzie przeciwny, bo on ma ZEROWY WPŁYW na podejmowanie takich decyzji, które zapadają w sejmie.

#polityka #polska #takaprawda #przemyslenia #4konserwy #neuropa #wybory #sejm #niebieskiepaski #rozowepaski #patologiazmiasta #patologiazewsi #bekazpodludzi #polakicebulaki
  • 11
nie to czy urzędujący "władca" poprze Aborcję, LGBT czy będzie przeciwny, bo on ma ZEROWY WPŁYW na podejmowanie takich decyzji, które zapadają w sejmie.


@Sok_Mandarynkowy: Nie do końca zerowy. Może wspierać inicjatywy pro LGBT jak prezydent W-wy, które następnie przebijają się ze szczebla samorządowego do świadomości rządzących, że istnieją takie osoby i stanowią jakaś tam reprezentację. Można też jak głąby z podkarpacia, małopolski, lubelskiego i świętokrzyskiego robić wstyd na całą Europę
@venividi: Ale dlaczego wszystko ma się kręcić wokół LGBT? xD

Nigdy nie zagłosuję na kogoś kto będzie światopoglądowym matołkiem, choćby miał projekty do samorządu, które jak najbardziej popieram, bo uważam że w sferze światopoglądowej w samorządach również można zrobić wiele dobrego jak i złego


@venividi: Rozumiem, że jedną z wytycznych jest poparcie dla LGBT lub brak? W takim razie gratulacje. Im więcej takich jak ty, tym gorzej dla tego kraju.
@Sok_Mandarynkowy: "myśl globalnie, działaj lokalnie" jak to przyjaciele aktywiści powtarzają . Gratuluję wejścia na wyboistą drogę prowadzącą do oświecenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Systemy partyjne to jedno. Są jeszcze inne problemy, np. systemy wodzowskie w tych partiach czy zbyt duża koncentracja władzy wśród elit... być może dojdziesz również do wniosku, że władza kolektywna jest finalnie lepsza niż autorytarna, a fakt posiadania zbyt dużego kapitału przez jednostkę jest
myśl globalnie, działaj lokalnie" jak to przyjaciele aktywiści powtarzają . Gratuluję wejścia na wyboistą drogę prowadzącą do oświecenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wholesome: Ja nie myślę globalnie, więc chyba jednak nie bardzo to pasuje. Ja chciałbym ograniczenia władzy centralnej i większej roli społeczeństwa w decyzje podejmowane na szczeblu samorządowym, bo to ludzie sami wiedzą czego potrzebują do życia i co należy usprawnić.

Akurat decentralizacja jak i centralizacja
Ale dlaczego wszystko ma się kręcić wokół LGBT? xD


@Sok_Mandarynkowy: Sam podałeś taki przykład, więc się do tego odniosłem. Może być też Invitro, gdzie często samorządy organizują dofinansowania dla par starających się o dziecko, albo poparcie dla legalnej aborcji w formie udzielania miejsca na sympozja na ten temat lub debaty.

W każdym razie sprowadza się to do tego, że wcale nie jest tak że samorząd nie ma wpływu na decyzje administracji
Sam podałeś taki przykład, więc się do tego odniosłem. Może być też Invitro, gdzie często samorządy organizują dofinansowania dla par starających się o dziecko, albo poparcie dla legalnej aborcji w formie udzielania miejsca na sympozja na ten temat lub debaty.


@venividi: Ja nie mam nic do in vitro, ale niech sobie to każdy finansuje z własnych pieniędzy. Jak chce mieć dziecko, to ja nie chce na nie płacić.

Po prostu ją,
Ja nie mam nic do in vitro, ale niech sobie to każdy finansuje z własnych pieniędzy. Jak chce mieć dziecko, to ja nie chce na nie płacić.


@Sok_Mandarynkowy: No i to jest Twój pogląd, czy ja Ci go zabraniam mieć? Ja uważam zgoła inaczej, więc możliwę że poprę kogoś, kto taki projekt bedzie chciał zrealizować.

Polityk samorządowy powinien unikać tematów światopoglądowych. Kiedyś byłem na spotkaniu u pewnego wójta (spotkanie zawodowe) i
A potem taki wójt z radością podpisuje deklarację strefy wolnej od LGBT i gmina nie dostaje środków z UE. Widzisz jak to się nagle okazuje, że światopogląd staje się ważniejszy od pieniędzy?


@venividi: xD Strefa wolna od LGBT to jest tylko nazwa, naklejka, jakaś tablica i prawnie nie ma żadnego znaczenia. Tłumaczę ci, że w samorządach należy odciąć się od spraw światopoglądowych, a ty podajesz mi przykład zupełnie w drugą stronę.
xD Strefa wolna od LGBT to jest tylko nazwa, naklejka, jakaś tablica i prawnie nie ma żadnego znaczenia. T


@Sok_Mandarynkowy: XDD Taka tam homofobiczna deklaracja wykluczająca osoby LGBT, która odbiła się echem w całej Europie. Nic nie znaczy, a jednak znaczy bo kretyni się z niej nie wycofali mimo próśb i stracili cenne fundusze unijne. Taka tam tabliczka tylko.

Poza tym ja jestem z Polski PÓŁNOCNEJ. I tak jak ci tłumaczę,
@venividi: Od czego by tu zacząć

Kompletnie mnie nie interesuje LGBT, ale nie jestem też sebą, który by chciał im niszczyć życie. Dla mnie kandydat budujący poparcie na tematach światopoglądowych, zwłaszcza takich jak LGBT ma g**** do zaproponowania i gra na emocjach publiki, by zyskać stołek i koryto.

Tak, bo nie istnieją samorządy poza Warszawą i wielkimi miastami, których jest kilka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Daj sobie
@Sok_Mandarynkowy: Ale co ma Twoje zdanie do kwestii w sumie jasnej, że samorząd podejmuje także decyzje w oparciu o światopogląd znajdujących się tam władz? Już Ci to udowodniłem na PRZYKŁADZIE* Stref Wolnych od LGBT i finansowania invitro.

Dla mnie kandydat budujący poparcie na tematach światopoglądowych, zwłaszcza takich jak LGBT ma g**** do zaproponowania i gra na emocjach publik


@Sok_Mandarynkowy: Nikt nie buduje poparcia wyłącznie na tematach światopoglądowych, nie tego dotyczy