Wpis z mikrobloga

Kuszące. Zamiast poświęcić 70 minut dziennie na dojazdy wygodnym autem będę poświęcać 160 minut w tłoku stojąc ściśnięty między menelem a starą babą, do tego czekać na te całe autobusy prawdopodobnie na wietrze lub deszczu. Plecak oczywiście cały czas podróży w ręku, bo na plecach bym przeszkadzał. Jeśli półtorej godziny mojego czasu mam zamienić na 12zł to chyba zostanę dalej tym złym puszkarzem xD
#warszawa #ztmwarszawa
Felonious_Gru - Kuszące. Zamiast poświęcić 70 minut dziennie na dojazdy wygodnym aute...

źródło: comment_1663822200EqtDg3BkXjPzTynWv43h46.jpg

Pobierz
  • 239
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: Mieszkam w 3city i moja trasa do pracy to 32km łącznie. Daje to jakieś 1,6 litra, czyli nawet nie 10 zł za DWIE STRONY i trwa łącznie 40 minut. Komunikacją miejską płaciłbym 13zł za dojazd w jedną stronę i trwałoby to przy dobrych wiatrach godzinę, a przy złych ponad dwie. Podziękuję.
  • Odpowiedz
Ten temat dowodzi, ze w szkolach powinien byc przedmiot jak Urban Planning, albo cos podobnego, bo jak widac wiekszosc nieukow, mysli ze komunikacja publiczna nie jest potrzebna i jest to wymysl greenpeace i lewactwa. A do tego nie maja zielonego pojecia jak wygladaja miasta, gdzie polozono zerowy nacisk na transport publiczny i ludzie stoja pol zycia w korkach do pracy. xD
  • Odpowiedz
@FotDK: No tyle na to patrzę i jedyne co można wydedukować ze rowerzysta jest po prostu mniej chroniony, dlatego częściej giną. Tak na szybko w samochodach 8% ogółu wypadków, 16% rowerowych. Zauważ ze często rowerzysta może być i sprawca i sam przecież ginie

To tylko kolejny argument ze na polskich drogach nie jest bezpiecznie i trzeba inwestować w odpowiednia infrastrukturę dla ‚pedalarzy’

I bez danych o ruchu rowerowym twoje dane
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: W każdym mieście na świecie znajdą się pary punktów, między którymi jazda komunikacją miejską jest skrajnie czasowo nieopłacalna. Ale to nie oznacza, że miasto nie powinno robić takich kampanii dla większości, która ma bardziej rozsądne czasowo czasy podróży. Sam wybieram najdogodniejszy środek transportu, są miejsca wokół mnie gdzie lepiej jeździć samochodem, w inne komunikacją, w jeszcze inne rowerem.
BTW może jestem dziwny, ale ja na przykład nie lubię prowadzić
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: no i juz widze ze ten dojazdolator ma buga, mam 0km do pracy spalanie 9,5 i 0 to aktualny koszt paliwa.
Widze ze tworcy nie dopuszczaja opcji ze mozna pracowac 100%zdalnie i miec jako benefit korposamochod :P.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
gdybym jeździł do pracy autobusem to i tak bym musial robić przegląd auta.


@Felonious_Gru: w transporcie miejskim o to chodzi, ze jak dobrze dziala to tego auta wcale nie potrzeba. A nawet jak go masz i malo jezdzisz to mniejsze koszty eksploatacyjne. Liczenie tylko kosztow paliwa jest jak mierzenie dlugosci penisa razem z kregoslupem ¯_(ツ)_/¯

@pilkarskiswir: no, nie trzeba auta, pod warunkiem, że nigdy nie opuszczasz miasta, że
  • Odpowiedz
Tak, każda ubezpieczalnia jak robisz mniejszy przebieg


@kaaban: Pomyliłeś z przebiegiem ogólnym XD OC uwzględnia jaki całościowy przebieg ma twoje auto a nie ile zrobisz w danym roku.
  • Odpowiedz
Szkoda ze ceny samochodów #!$%@? tak w górę.
Niedługo przeprowadzam się w inna dzielnice i trzeba będzie kupić furę xD.
Zbiorkom ma sens jak ktoś ma albo zajebista trasę, albo metro/pociąg/tramwaj pod domem bo one nie stoją w korkach, a jak nie sa przepełnione to w ogole zajebiscie bo można poczytać, popracować itd. W pozostałych przypadkach jeśli nie pada to nawet rower jest sto razy lepszy xD bo przynajmniej nie trzeba użerać się z ludźmi, przesiadkami, hałasem itd.

Pomijając ze samochód i tak się przydaje do większych zakupów, wyjazdów za miasto, przeprowadzek i dla wielu to jest oczko w głowie, a No i jak jest się we dwójkę albo ma się dzieci, to już robi się powoli mus.

Gdyby
  • Odpowiedz
@5mek: gdybym jeździł do pracy autobusem to i tak bym musial robić przegląd auta. A liczyłeś zwiekszone zużycie butów przy jezdzie autobusem? Zniszczone słuchawki, zużytą baterię w telefonie i powerbanku?


@Felonious_Gru: No masz racje jak robisz z 10- 20k km więcej to wogole nie ma większych kosztów opony ,hamulce , zawieszenie i cała reszta . Po 5 latach takiej jazdy jak zrobisz 50-100k więcej to tak jakby pawervanka
  • Odpowiedz