Wpis z mikrobloga

mialem podejrzenie zawalu w wieku 27 lat ( ͡ ͜ʖ ͡)
W szpitalu powiatowym w polsce( ͡ ͜ʖ ͡)

quwa co tam sie dzialo( ͡ ͜ʖ ͡)

no ale w koncu wyszlo,. ze to nie zawal tylko raczej jakas dziwna niestrawnosc( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Glikol_Propylenowy: to nie jest kwestia nadziei, a kwestia faktów. Tego typu narzędzia już powstają, już dziś zegarek za 2k z Apple jest w stanie oszacować czy nie masz takiego stanu przedzawałowego na podstawie Twojego nadgarstka, a to chyba dość niewielka ilość danych.

Też mnie przerażają lekarze ze wschodu, ale taki udział sztucznej inteligencji w medycynie będzie tylko wzrastał, już nawet ze względu na niższe koszta, a także prawdopodobnie większą skuteczność.

Natomiast
@bunnyboy: ekspertami są naukowcy. I tak narkotyki takie jak amfetamina sieją dużo większe spustoszenie w organizmie niż kofeina. To że dwie substancje należą do tej samej grupy psychoaktywnych środków nie znaczy że jedne nie są bardziej szkodliwe od drugich. To tak jakbyś próbował imputowac że kodeina w dawkach tabletek na kaszel to jest ten sam kaliber co dawanie helupy po kablach
@Tapirro te zegarki nadają się tylko do wykrycia napadowego migotania przedsionków, zresztą komunikaty np. Apple watch same o tym piszą. Z zawałem byłby problem bo masz tam tylko jedno odprowadzenie odpowiadające najbliżej odprowadzeniu I więc jak masz taki zawał ściany dolnej czy zawał mniejszego fragmentu ściany to już zmian może nie być. Zresztą nawet w EKG dwunastoodprowadzeniowym nie zawsze widac typowe cechy zawału jak masz NSTEMI. Ogółem zegarki fajne, do zaburzeń rytmu