Wpis z mikrobloga

@RussianBoi2: Bo prawdziwy świat nie jest romantyczny - za każdą rewolucją stały nie wielkie idee i oddolne ruchy, a ludzie powiązani z ówczesnymi władzami + przedstawiciele w opozycji do władzy, którzy chcieli za wszelką cenę zająć jej miejsce. Rewolucje wygrywano rękami motłochu, ale to nie motłoch je wszczynał, organizował i prowadził do zwycięstwa ;)
u nas PRLu też tak było i jakoś ludzie wyszli milionami na ulicę i często przypłacali to życiem.


@Konigstiger44: ekhm. Nie. Nie. I w ogóle weź podręcznik do historii. Przywódca, ikona i główna twarz protestów Wałęsa tu jeszcze niedawno mirkował na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takie to było przypłacanie życiem. O takich nazwiskach jak Popiełuszko slyszysz, bo właśnie nie było to powszechne.

Owszem za stalina i
Podobnie jest z Polakami. Gdy rząd mówi że jest #!$%@? z energetyka i każe płacić śmieciami to jakoś nie ma większych głosów sprzeciwu. Już widzę jak to przechodzi na zachodzie.
a najlepsze jest to, że w samym Związku Radzieckim tych protestów aż tyle nie było a jak już to naprawdę minimalne. Pokazuje to jak Rosjanie lubią być gnębieni, nie wiem jak wy ale jakby w każdym innym europejskim kraju rząd wymordował 10 do 20% obywateli to rewolucja byłaby najkrwawsza w historii a w Rosji jeszcze zbrodniarzom pomniki stawiają.


@RussianBoi2: wyrżnęli 10-20% tych którzy mieli swój rozum i podburzyliby społeczeństwo, pozostała część
a nasz naród zamiast iść palić opony na wiejskiej szuka porad typu "jaka opona najlepiej grzeje" i "ile teraz wychodzi dieta czokoszokowa" :S


@Jcdx: w takim razie co jeszcze robisz na wypoku? Czekasz, aż inni zrobią protesty za ciebie? Nie wiedzieć czemu najwięcej w sieci zawsze mają do powiedzenia ci, którzy nie kiwną palcem.
@Fenrirr: o, ciekawe, skąd wiesz, iloma palcami ja kiwam. A co ty robisz na wypoku? Świat nie działa zerojedynkowo - robienie czegoś w życiu nie zabrania robienia czegoś przed monitorem.

No ale widać to trochę za trudne do pojęcia dla niektórych jak widać :)
@Jcdx: ja nie nawołuję do protestowania, bo wiem, że nie mam ku temu możliwości. Skoro kiwasz palcami, to zapraszam do podzielenia się informacjami na temat swojej działalności zmierzającej ku temu, o co aktywnie (rzekomo) działasz.