Wpis z mikrobloga

Przyjmijmy, że chciałbym zacząć pracować na drugi etat (2x UoP)
Nowy pracodawca będzie chciał świadectwo ostatniej pracy aby obliczyć dni wolne, a ja z racji, że nie skończyłem pracować w pracy 1 takiego nie będę w stanie dostarczyć.
Nie mam zakazu konkurencji, ale nie chce też informować, że pracuje na dwa etaty.
Jak można to rozwiązać? Po prostu zbywać HR gdy będzie się pytał o to świadectwo? Czy HR zadowoli się innym dokumentem?
#pracbaza #pytanie #praca
  • 4
  • Odpowiedz
@Isanell: niby masz obowiązek dostarczyć żeby ci urlop wyliczyli, w praktyce będą się upominać, możesz się zasłaniać co poskutkować może wyliczeniem urlopu jakbyś dopiero zaczynał pracę, ale nie wiem czy nie będzie się to wtedy kłóciło z obecną pracą gdzie podstawa wyliczenia była pewnie inna
  • Odpowiedz
@Isanell: informuj HR z drugiej roboty że masz jeszcze stosunek pracy z "poprzednim" pracodawcą. Urlop zaczną Ci naliczać bez uwzględnienia tego co wykorzystałeś u poprzedniego. Co do stażu do wyliczenia urlopu jak ci brakuje z poprzednich miejsc pracy to możesz poprosić HR z pracy nr1 o zaświadczenie o zatrudnieniu i przedstawić je w HR firmy nr2.
  • Odpowiedz